sobota, 10 luty 2024 13:49

Wójt Gotfryd odpowiada na zarzuty prokuratorskie

Napisał

Wójt Grzegorz Gotfryd, postawiony w obliczu zarzutów prokuratorskich, zapewnia o swej niewinności i prawidłowości podejmowanych działań.

Wójt gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd, oraz notariusz Wojciech W. zostali oskarżeni o nieprawidłowości w przejęciu nieruchomości. W odpowiedzi, Gotfryd, który wyraził zgodę na publikację swojego nazwiska i wizerunku, oraz jego obrona kwestionują zarzuty, podkreślając prawidłowość działań. Mec. Maciej Morawski, obrońca wójta, sugeruje, że zarzuty mają charakter przedwyborczej zagrywki, szczególnie zważywszy na ich timing w kontekście nadchodzących wyborów samorządowych.

Obrona wójta podnosi, że Gotfryd jest niewinny, a zarzuty oraz zastosowane środki zapobiegawcze, w tym zawieszenie w czynnościach wójta, są nieproporcjonalne. Morawski wskazuje na dostępne publicznie nagranie sesji rady, które ma świadczyć o transparentności działań Gotfryda i zapowiada zażalenie na decyzję prokuratury.

Sprawa ma szerszy kontekst, obejmujący również starostę tarnowskiego, Romana Ł., i dyrektor PCPR, Annę G., co sugeruje złożoność śledztwa i potencjalne wpływy na lokalną politykę. Wójt Gotfryd, zwracając uwagę na te aspekty, domaga się sprawiedliwego traktowania i podkreśla swoją gotowość do współpracy z organami ścigania w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy.

Czytaj także: Wójt gminy Szerzyny z zarzutami prokuratorskimi

Czytany 609 razy
Odsłon artykułów:
17585484

Odwiedza nas 248 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…