sobota, 24 luty 2024 15:05

Młodzi strażacy rywalizowali w Halowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Szerzynach

Napisał

Kilku dni temu, hala sportowa w Szerzynach stała się areną zmagań niemal 50 młodych strażaków, którzy wzięli udział w I Halowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP, zorganizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Żurowej i Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Szerzynach.

Jak informuje OSP w Żurowej, w Szerzynach, 17 lutego 2024, odbyły się I Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP, zgromadzając blisko 50 młodych strażaków. Organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Żurowej i Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP, zawody stały się areną rywalizacji dla 9 drużyn z 6 jednostek OSP, w tym 6 drużyn męskich i 3 żeńskie.

Uczestnicy wykazali się sprawnością w przejściu toru przeszkód, który obejmował przenoszenie gaśnic, spięcie węży, przenoszenie złożonych węży, wiązanie węzłów, przebieganie pod przeszkodami, wyciąganie sprzętu pożarniczego oraz łączenie węży z rozdzielaczem i prądownicą.

W kategorii dziewcząt triumfowało MDP Szerzyny Podlesie, zaś wśród chłopców najlepsza okazała się drużyna MDP Żurowa. Wyróżnienia indywidualne otrzymali Jakub Ciombor z MDP Żurowa i Gabriela Wszołek z MDP Szerzyny Podlesie.

Zawody cieszyły się zainteresowaniem lokalnych władz i wspierane były przez licznych gości oraz partnerów. Wśród uczestników rywalizacji znalazły się drużyny z MDP Szerzyny Podlesie, MDP Czermna, MDP Ołpiny, MDP Żurowa oraz MDP Swoszowa, co świadczy o silnym zaangażowaniu społeczności w rozwój młodych strażaków.

Podziękowania skierowano do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji i wsparcia zawodów, zapewniając ich wysoki poziom i profesjonalizm.

Czytany 153 razy
Odsłon artykułów:
17385478

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…