piątek, 22 marzec 2024 10:09

Wysoka dopłata do wymiany starego pieca bez wkładu własnego na start? To możliwe!

Napisał

Jeśli kończąca się zima sprawiła, że zaczynasz myśleć o letnich inwestycjach, np. w wymianę starego pieca, okien lub nawet termomodernizacji domu, ale obawiasz się wysokich kosztów początkowych, ten artykuł jest dla Ciebie. Możliwe, że podobnie jak wielu mieszkańców Ryglic i okolic, nie jesteś świadomy dostępnych możliwości dofinansowania, które mogą znacząco obniżyć koszty inwestycji lub nawet wyeliminować potrzebę wkładu własnego na starcie. Wbrew powszechnym obawom, można ubiegać się o wsparcie na wymianę starego pieca na nowoczesne rozwiązania, takie jak kocioł zgazowujący drewno, kocioł na pellet, kocioł gazowy czy nawet pompę ciepła. Co więcej, w przypadku zdecydowania się na kompleksową termomodernizację, dopłata może sięgnąć nawet 135 tys. złotych. W tym artykule dowiesz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać od 40 do nawet 100% dopłaty do termomodernizacji Twojego domu!

Dzięki prefinansowaniu nie musisz inwestować własnych środków!

Program "Czyste Powietrze" od wielu lat otwiera przed mieszkańcami drzwi do finansowego wsparcia na termomodernizację domów. Jedną z atrakcyjnych opcji w ramach programu, która pojawiła się w ubiegłym roku, jest możliwość prefinansowania, czyli otrzymania części dotacji jeszcze przed rozpoczęciem prac modernizacyjnych. Dzięki temu nie musisz obciążać swojego budżetu własnymi środkami na wstępie projektu. To rewelacyjna wiadomość dla osób planujących inwestycje w takie technologie jak pompy ciepła lub inne nowoczesne kotły centralnego ogrzewania, rekuperację czy fotowoltaikę. Co więcej, niektórzy kwalifikujący się do programu mogą liczyć na pełne pokrycie kosztów termomodernizacji, z maksymalną kwotą dofinansowania sięgającą nawet 135 tys. zł! Dodatkowo, program przewiduje bonus w wysokości 1200 zł na wykonanie niezbędnego audytu energetycznego. Choć oferta wydaje się niezwykle korzystna, rodzi pytanie: kto może skorzystać z takiego wsparcia i jakie są warunki otrzymania prefinansowania? Zapraszamy do zgłębienia tematu i sprawdzenia, czy i Ty możesz dołączyć do grona beneficjentów programu "Czyste Powietrze".

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Dofinansowanie z programu "Czyste Powietrze" może uzyskać każda osoba fizyczna lub prawna, która spełnia określone kryteria programu oraz składa kompletny wniosek o dofinansowanie termomodernizacji swojej nieruchomości.

Jakie są warunki?

 1. Musisz posiadać tytuł własności lub współwłasności budynku jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.
 2. Istotne jest spełnienie określonych kryteriów, które mogą zależeć od takich czynników jak dochód na osobę w gospodarstwie domowym czy rodzaj obecnego systemu ogrzewania w Twoim domu.
 3. W zależności od spełnionych warunków ubiegać można się o odpowiedni poziom dofinansowania - podstawowy, podwyższony lub najwyższy (40%, 70% lub 100%) - Sprawdź konkretne możliwości, wymagania i kwoty, na grafice w dalszej części artykułu!
 4. Konieczne jest złożenie kompletnego wniosku o dofinansowanie oraz spełnienie wszystkich wymaganych dokumentów i procedur.

Ważne:
Prefinansowanie w ramach programu “Czyste Powietrze” przysługuje wnioskodawcom, którzy uprawnieni są do podwyższonego oraz najwyższego poziomu dofinansowania.

Kolejna zaleta - nie musisz martwić się formalnościami!

Osoby, które zdecydują się na wymianę źródła ciepła w lokalnej firmie Plombier, mogą liczyć na pełne wsparcie w uzyskaniu dotacji. Nie musisz już obawiać się zawiłości biurokratycznych czy skomplikowanych procedur aplikacyjnych. Zespół specjalistów z bezpłatnie przeprowadzi Cię przez cały proces – od wypełnienia wniosku, przez kompletowanie niezbędnych dokumentów, aż po realizację prac modernizacyjnych w Twoim domu i rozliczenie dotacji. Wszystko, co musisz zrobić, to skontaktować się telefonicznie lub osobiście udać się do oddziału Plombier w Szerzynach.

Osoby decydujące się na wymianę źródła ciepła w firmie Plombier mogą liczyć na bezpłatną obsługę wniosku Czyste Powietrze! Sprawdź szczegóły na https://plombier.com.pl/program-czyste-powietrze/ 

Zadzwoń lub odwiedź najbliższy oddział Plombier:

Szerzyny 509, 38-246 Szerzyny

tel. 790 214 456

Godziny otwarcia:
pon-pt: 07:00 - 17:00
sob: 08:00 - 13:00

Wymiana starego pieca z prefinansowaniem

Jak wygląda proces?

 1. Składasz wniosek z pomocą Plombiera.
 2. Uzyskujesz decyzje o przyznaniu dotacji w kwocie netto.
 3. Narodowy Fundusz przelewa pierwszą transzę na konto wykonawcy.
 4. Wykonawca realizuje prace.
 5. Plombier składa wniosek o rozliczenie dotacji.
 6. Wpływa druga transza i następuje rozliczenie końcowe.

 

Jakie kwoty można otrzymać?

Wielkość dotacji zależy przede wszystkim od wielkości dochodów. W podstawowym poziomie roczny dochód nie może przekroczyć 135 tys. złotych - wtedy mamy szansę na maksymalnie 66 tysięcy złotych, jeśli zdecydujemy się na przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji, którą poprzedza audyt energetyczny. Osoby kwalifikujące się do drugiego i trzeciego poziomu mają szansę na prefinansowanie, czyli wypłatę dotacji jeszcze przed rozpoczęciem prac. Jeśli dochód na osobę nie przekracza 1526 zł / osoba w gospodarstwie jednoosobowym lub 1090 zł / osoba w gospodarstwie wieloosobowym, to można liczyć nawet na 100% dofinansowania do maksymalnie 135 tysięcy złotych!

Wymiana starego pieca z prefinansowaniem. Plombier

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę plombier.com.pl lub skontaktuj się ze specjalistami firmy Plombier

 

Przykładowa realizacja firmy Plombier z dużą dotacją:

Klient mógł ubiegać się o najwyższy próg dofinansowania.

Wielkość domu: nieduży parterowy 13m x 10m.

Wynik audytu: konieczność wymiany okien, drzwi, wykonanie elewacji, ocieplenie stropu, wymiana źródła ciepła.

Klient dodatkowo zdecydował się na montaż rekuperacji oraz instalacji fotowoltaicznej o mocy 4 kWp.

Kwota uzyskanego dofinansowania: 115 000 zł netto

Zakres prac zrealizowanych przez firmę Plombier.

 1. Montaż kotła na zgazowane drewno z zasobnikiem 250 litrów CWU i buforem 800 litrów i całym osprzętem kotłowni. Dodatkowo wymiana grzejników na grzejniki płytowe typu PURMO i montaż zaworów termostatycznych.
  Koszt: 39 000 zł netto.
 2. Montaż rekuperacji.
  Koszt: 19 500 zł netto - komplet.
 3. Montaż fotowoltaiki 4 kWp na dachu.
  Koszt: 17 200 zł netto.
 4. Wykonanie elewacji i ocieplenie stropu przez firmę partnerską.
  Koszt: 44 000 zł netto.
 5. Montaż okien oraz drzwi zewnętrznych przez firmę współpracującą z PLOMBIER.

Koszt: 21 500 zł netto.

Rzeczywisty koszt: 141 200 zł netto - Klient zapłacił jedynie 26 200 zł netto.

Ważne: dzięki prefinansowaniu, klient nie musiał inwestować na początku własnych środków. Środki z dofinansowania trafiają bezpośrednio do firmy, która realizuje inwestycję. Klienci PLOMBIER nie ponoszą żadnych opłat na start!

Wymiana starego pieca z prefinansowaniem. Plombier

Podsumowując, możliwość uzyskania dużego dofinansowania na termomodernizację domu w ramach programu "Czyste Powietrze" jest teraz bardziej dostępna niż kiedykolwiek, szczególnie z profesjonalnym wsparciem firmy Plombier. Nie pozwól, aby obawy związane z formalnościami stały na drodze do modernizacji domu i wykonania wielu prac nawet za ułamek ceny! Zachęcamy do podjęcia działań już dziś i skorzystania z wyjątkowej oferty firmy Plombier, która może uprościć cały proces i pomóc Ci cieszyć się korzyściami płynącymi z nowoczesnych rozwiązań w Twoim domu!

Szerzyny 509, 38-246 Szerzyny

tel. 790 214 456

Godziny otwarcia:
pon-pt: 07:00 - 17:00
sob: 08:00 - 13:00

Artykuł sponsorowany

Czytany 521 razy
Odsłon artykułów:
17464054

Odwiedza nas 560 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…