czwartek, 04 kwiecień 2024 09:58

Mieczysław Czosnyka: Nauczyciel i strażnik dziedzictwa regionu tarnowskiego

Napisał

Podczas uroczystej gali w Operze Krakowskiej, wybitne osobistości, w tym Mieczysław Czosnyka, zostały uhonorowane nagrodami Województwa Małopolskiego za niezwykłe zaangażowanie w promocję kultury i dziedzictwa historycznego regionu.

Na prestiżowym wydarzeniu w Operze Krakowskiej, gdzie co roku podkreśla się znaczenie wkładu w kulturę i dziedzictwo Małopolski, Mieczysław Czosnyka, pasjonat historii i nauczyciel z Tarnowa, został wyróżniony za swoje wyjątkowe zaangażowanie. Profesor Jan Tadeusz Duda, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, wraz z Moniką Gubałą, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wręczyli nagrody, doceniając osobiste i profesjonalne poświęcenie laureatów dla promocji małopolskiej kultury.

M. Czosnyka jest znany z głębokiego zainteresowania historią swojego regionu, a jego działalność wykracza daleko poza granice tradycyjnej edukacji. Jako prezes Fundacji im. Jana Szczepanika, nie tylko promuje postać tego genialnego wynalazcy z Galicji, ale też aktywnie przyczynia się do realizacji projektów edukacyjnych i kulturalnych, podkreślając wagę innowacji i dziedzictwa historycznego w życiu współczesnym. Jego zaangażowanie w promowanie lokalnej historii i dziedzictwa, jak również wkład w rozwój edukacji historycznej w regionie tarnowskim, zostały szczególnie docenione podczas gali. 

Czosnyka, jako autor licznych publikacji, w tym m.in. książki "Kowalowa. Zarys historii 1386-2016", wykazał się niezwykłą zdolnością do badania i zachowania lokalnej historii. Jego prace przyczyniają się do wzbogacenia wiedzy o regionie tarnowskim, inspirując jednocześnie mieszkańców do głębszego poznawania własnych korzeni.

Fot.: zdjęcie archiwalne z 2016 r.

Czytany 255 razy
Odsłon artykułów:
17463898

Odwiedza nas 235 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…