sobota, 06 kwiecień 2024 09:06

Wsparcie finansowe dla OSP w powiecie tarnowskim

Napisał

W Kąśnej Dolnej odbyło się uroczyste wręczenie promes na dofinansowanie zadań dla ochotniczych straży pożarnych z powiatu tarnowskiego, zwiększając ich potencjał operacyjny i bezpieczeństwo mieszkańców.

W wydarzeniu w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej wzięli udział liczni przedstawiciele samorządu, w tym wicemarszałek Józef Gawron, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, radna województwa Anna Mikosz, a także lokalni działacze i strażacy. Zarząd Powiatu Tarnowskiego przeznaczył w bieżącym roku ponad 582 tys. zł na wsparcie 117 jednostek OSP, co stanowi istotne zwiększenie środków w porównaniu do roku 2021, kiedy to na podobne cele przeznaczono ponad 300 tys. zł.

Dofinansowanie ma na celu podniesienie mobilności i skuteczności działania OSP, umożliwiając zakup nowego sprzętu, ubrań bojowych i środków ochrony osobistej. Wicestarosta tarnowski, Jacek Hudyma, podkreślił, że inwestycje te wpłyną nie tylko na poprawę łączności w powiecie, ale również zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców.

Uroczystość była również okazją do podkreślenia znaczenia pracy strażaków-ochotników, którzy są niezwykle ważni dla lokalnych społeczności, gotowi nieść pomoc w każdej sytuacji. Wsparcie finansowe zapewni lepszą skuteczność ich działań, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tarnowskiego.

W wydarzeniu uczestniczyli również m.in. Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń oraz inni członkowie zarządu powiatu, co świadczy o dużym zaangażowaniu samorządu w poprawę funkcjonowania ochotniczych straży pożarnych.

Czytany 102 razy
Odsłon artykułów:
17474118

Odwiedza nas 220 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…