poniedziałek, 08 kwiecień 2024 14:00

Wyniki wyborów do Rady Powiatu Tarnowskiego

Napisał

W najnowszych wyborach samorządowych mieszkańcy powiatu tarnowskiego wybrali swoich przedstawicieli do Rady Powiatu z różnych komitetów wyborczych.

W najnowszych wyborach samorządowych mieszkańcy powiatu tarnowskiego wybrali swoich przedstawicieli do Rady Powiatu z różnych komitetów wyborczych w następującej liczbie:

  • Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość wybrano 20 osoby.
  • Z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe wybrano 6 osób.
  • Z Komitetu Wyborczego Wyborców Powiat Odnowa wybrano 1 osoby.
  • Z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólny Region wybrano 2 osobę.

Mandaty na radnych powiatowych zdobyli: 

Gmina Tarnów:

Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość:

  • Ewa Kubisztal, Koszyce Wielkie, 1871 głosów - 17,65%.
  • Tomasz Stelmach, Koszyce Wielkie, 1138 głosów - 10,74%.
  • Mariusz Tyrka, Nowodworze, 960 głosów - 9,06%.

Z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe:

  • Alina Barbachen, Tarnowiec, 1403 głosy - 13,24%.

Gmina Tuchów:

Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość:

  • Mateusz Janiczek, Tuchów, 982 głosów - 15,23%.
  • Bogdan Płachno, Burzyn, 740 głosów - 11,47%.
  • Tomasz Schabowski, Zabłędza, 929 głosów - 14,41%.

Gmina Żabno:

Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość:

  • Roman Łucarz, Jadowniki Mokre, 2424 głosów - 33,82%.
  • Dawid Kurzawski, Żabno, 813 głosów - 11,34%.

Z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe:

  • Adam Biedroń, Łęg Tarnowski, 832 głosy - 11,61%.

Zwycięzcy z okręgów - gmina Radłów, Wietrzychowice, Wierzchosławice:

Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość:

  • Jacek Henryk Hudyma, Łętowice, 2165 głosów - 21,63%.

Z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe:

  • Stefan Dzik, Jadowniki Mokre, 842 głosy - 8,41%.

Z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólny Region:

  • Marek Podraza, Radłów, 1595 głosów - 15,93%.

Gmina Lisia Góra, Skrzyszów:

Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość:

- Józef Gądek, Skrzyszów, 1458 głosów - 13,78%.
- Zbigniew Kuta, Stare Żukowice, 1259 głosów - 11,90%.

Z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe:

- Tomasz Bień, Łękawica, 689 głosów - 6,51%.

Z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólny Region:

- Anna Grabczyńska, Lisia Góra, 591 głosów - 5,59%.

Zwycięzcy z okręgów - gminy Gromnik, Ciężkowice:

Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość:

- Zbigniew Gotfryd, Brzozowa, 1360 głosów - 17,66%.
- Marek Zwolenik, Kąśna Dolna, 1131 głosów - 14,69%.

Z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe:

- Zbigniew Karciński, Gromnik, 1328 głosów - 17,24%.

Gminy Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn:

Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość:

  • Paweł Smoleń, Grabno, 3708 głosów - 24,67%.
  • Przemysław Skruch, Janowice, 2120 głosów - 14,10%.
  • Irena Kusion, Filipowice, 1226 głosów - 8,16%.
  • Józef Gwiżdż, Zakliczyn, 957 głosów - 6,37%.

Z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe:

  • Józef Piotr Wojtas, Filipowice, 1345 głosów - 8,95%.

Gminy Szerzyny, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski:

Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość:

  • Krzysztof Płaczek, Olszyny, 3085 głosów - 30,02%.
  • Michał Mitoraj, Szerzyny, 1359 głosów - 13,22%.
  • Zofia Tulik, Ryglice, 760 głosów - 7,39%.

Z Komitetu Wyborczego Wyborców Powiat Odnowa:

  • Anita Katarzyna Serafin, Szerzyny, 794 głosy - 7,73%.

Czytany 687 razy
Odsłon artykułów:
17474124

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…