poniedziałek, 08 kwiecień 2024 20:43

Rozkład sił w Sejmiku Województwa Podkarpackiego po wyborach samorządowych

Napisał

W najnowszym rozdaniu miejsc w Sejmiku Województwa Podkarpackiego dominuje Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając ponad połowę głosów. Jak prezentują się wyniki w poszczególnych okręgach wyborczych?

W najnowszych wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość wyraźnie przoduje, uzyskując 432 409 głosów, co stanowi 51,96% ogółu i przekłada się na zdobycie 21 mandatów. Pozostałe miejsca na podium zajmują Koalicja Obywatelska z 6 mandatami oraz koalicja Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni z 4 mandatami.

W subregionie dębickim, obejmującym powiaty dębicki, mielecki, ropczycko-sędziszowski oraz strzyżowski, z 6 dostępnych mandatów, znaczną większość zdobyli kandydaci z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Wśród nich Władysław Ortyl z Mielca otrzymał największe poparcie, zgarniając 27,61% głosów. Ponadto mandaty uzyskali: Jacek Magdoń z Ropczyc, Czesław Łączak z Zawierzbia oraz Stefan Bieszczad z Dębicy. Koalicja Obywatelska zapewniła sobie reprezentację w tej części województwa dzięki Pawłowi Pazdanowi z Mielca, natomiast z koalicji Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni mandat zdobył Jan Tarapata z Tuszowa Narodowego.

Czytany 579 razy
Odsłon artykułów:
17458347

Odwiedza nas 742 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…