czwartek, 11 kwiecień 2024 22:42

Ostrzeżenie przed cyberprzestępcami: Kampania edukacyjna "Bankowcy dla CyberEdukacji"

Napisał

Nowa kampania edukacyjna "Bankowcy dla CyberEdukacji" zwraca uwagę na zagrożenia w cyberprzestrzeni, ucząc, jak bezpiecznie korzystać z internetowych usług bankowych.

W odpowiedzi na rosnące zagrożenia cybernetyczne, Związek Banków Polskich wraz z Fundacją Warszawski Instytut Bankowości i Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa, we współpracy z policją, uruchomił kampanię "Bankowcy dla CyberEdukacji". Celem jest podniesienie świadomości na temat ryzyka internetowych oszustw oraz sposobów ochrony danych osobowych.

Jerzy Kryszak, w ramach kampanii, przestrzega: "Nigdy nie podawaj nikomu swojego PIN-u ani innych danych logowania. Nie instaluj nieznanych aplikacji na swoim telefonie, które mogą być prośbą od rzekomych przedstawicieli banku". Pracownik banku, który dzwoni do ciebie, może okazać się cyberprzestępcą. Pamiętaj, że każda prośba o dane osobiste lub finansowe przez telefon to potencjalne oszustwo.

Kampania informuje również, że oszuści mogą manipulować i używać znajomych danych, takich jak imię i nazwisko, by wyłudzić pieniądze. Należy być sceptycznym wobec każdego, kto prosi o kod Blik, hasła czy kody autoryzacyjne, nawet jeśli dzwoni z znanego numeru.

Więcej porad i informacji na temat cyberbezpieczeństwa można uzyskać w swoim banku, gdzie dostępne są materiały edukacyjne, w tym krótkie filmy z udziałem znanych osobistości.

Czytany 112 razy
Odsłon artykułów:
17474122

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…