wtorek, 07 maj 2024 08:14

Inauguracja samorządu Podkarpacia: Ortyl po raz czwarty Marszałkiem

Napisał

Podczas pierwszej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego zainaugurowano VII kadencję, wybierając skład zarządu oraz przewodniczących komisji. Ponownie marszałkiem został Władysław Ortyl. Marcin Fijołek będzie czuwał nad budżetem podkarpackim.

Nowa kadencja samorządu Województwa Podkarpackiego rozpoczęła się od pierwszej sesji Sejmiku, gdzie odbyły się istotne wybory zarządu oraz przewodniczących komisji. W tej wyjątkowej chwili, zarówno nowe jak i dobrze znane postacie w regionalnej polityce, zebrały się, by kształtować przyszłość regionu na kolejne pięć lat.

Na marszałka województwa po raz czwarty wybrano Władysława Ortyla, który dzięki swojemu doświadczeniu i dotychczasowym osiągnięciom zdobył szerokie poparcie wśród radnych. Jego ponowny wybór świadczy o stabilności i kontynuacji dotychczasowej polityki. "Chcę zadeklarować, że intensywność pracy na rzecz Podkarpacia będzie taka sama, jak dotychczas. Działam nie w kategoriach politycznych, ale w trosce o dobro mieszkańców i rozwój województwa," mówił W. Ortyl po wyborze.

Jerzy Borcz, który także został wybrany na przewodniczącego sejmiku, zdobył 23 głosy poparcia. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie współpracy i dialogu między wszystkimi radnymi, niezależnie od ich politycznych przekonań. "Będę starał się przekonać tych, którzy na mnie nie głosowali, że jako przewodniczący reprezentuję interesy wszystkich radnych," zapowiedział Borcz.

Wiceprezes Spółki Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz Anna Huk dołączyły do zarządu jako nowe członkinie, co wprowadza nowe spojrzenie na zarządzanie regionem. Wicemarszałkowie, Piotr Pilch i Karol Ożóg, również zostali wybrani zdecydowaną większością głosów, co potwierdza ich silną pozycję w lokalnym samorządzie.

Ważną rolę w sejmiku będzie odgrywał pochodzący z Lubczy, Marcin Fijołek, przewodniczący klubu PiS, który został wybrany na przewodniczącego Komisji Budżetu, Mienia i Finansów. Jego doświadczenie i umiejętności w zarządzaniu finansami będą kluczowe dla planowania i realizacji budżetu województwa.

Inauguracja nowej kadencji to czas pełen optymizmu i nadziei na dalszy rozwój regionu. Przewodniczący sejmiku, Jerzy Borcz, oraz nowo wybrani członkowie zarządu podkreślają swoje zaangażowanie w realizację strategicznych inwestycji, które będą służyć mieszkańcom Podkarpacia.

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 283 razy
Odsłon artykułów:
17595325

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…