piątek, 10 maj 2024 22:25

Apel dębickiej policji: Stosujmy się do zasad bezpieczeństwa na drogach

Napisał

Policja w powiecie dębickim podkreśla konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego po licznych wypadkach i kolizjach w tym roku.

W 2024 roku na drogach powiatu dębickiego doszło do 14 wypadków drogowych i 237 kolizji, co skłania dębicką policję do ponownego apelu o przestrzeganie przepisów drogowych. Mimo różnych kampanii edukacyjnych i zaostrzenia kar, nadal dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na drogach.

W ciągu roku, na skutek niewłaściwych manewrów wyprzedzania, nierespektowania pierwszeństwa przejazdu i nadmiernej prędkości, ucierpiało 14 osób, a jedna zmarła w wyniku wypadku. Policjanci przypominają, że przestrzeganie zasad ruchu drogowego ma kluczowe znaczenie nie tylko dla uniknięcia konsekwencji prawnych, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

Dębiccy funkcjonariusze apelują do kierowców o trzeźwość za kierownicą, używanie pasów bezpieczeństwa, systematyczne sprawdzanie stanu technicznego pojazdów oraz ostrożność podczas wykonywania manewrów na drodze. Podkreślają również wagę zwracania uwagi na pieszych, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, oraz zachowanie ostrożności podczas korzystania z jezdni.

Policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać obszary potencjalnych zagrożeń, co pozwala na szybką reakcję i minimalizowanie ryzyka wypadków.

Czytany 196 razy
Odsłon artykułów:
17521529

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…