piątek, 24 maj 2024 09:25

Pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa

Napisał

Kapłani z diecezji tarnowskiej spotkali się w Tuchowie, modląc się o nowe powołania i żegnając bpa Artura Ważnego.

Księża z diecezji tarnowskiej tradycyjnie pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Głównym celem pielgrzymki była modlitwa o nowe powołania kapłańskie oraz uświęcenie życia duchowieństwa. Kapłani mieli również okazję pożegnać biskupa Artura Ważnego, który został biskupem sosnowieckim.

Modlitwa i wspólnota

Ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, ks. Piotr Nowak, pielgrzymował w intencji diakonów, którzy wkrótce przyjmą święcenia kapłańskie. W pielgrzymce wzięli także udział klerycy, którzy niedawno zostali diakonami. Ks. Łukasz Kuczaj z parafii Św. Krzyża w Tarnowie podkreślał, że spotkanie było ważne dla budowania kapłańskiej wspólnoty i braterstwa.

Kazanie biskupa Ważnego

W kazaniu biskup Artur Ważny odniósł się do kapłaństwa Chrystusa i kapłaństwa powszechnego, w którym wszyscy wierni są zanurzeni przez chrzest. Podkreślał rolę miłości pasterskiej, ofiarowania życia i posługi sakramentalnej jako podstaw kapłaństwa.

Wsparcie dla życia

Składka zebrana podczas Mszy Świętej zostanie przeznaczona na Dom Samotnej Matki w Tarnowie, okna życia oraz organizacje wspierające ochronę życia. Biskup tarnowski Andrzej Jeż podkreślił znaczenie ochrony życia i godności człowieka w obliczu współczesnych wyzwań.

Tegoroczna pielgrzymka była również okazją do pożegnania biskupa Artura Ważnego, który wyraził wdzięczność za lata spędzone w diecezji tarnowskiej i zapowiedział dalsze wizyty.

Informację o wydarzeniu podał serwis Diecezji Tarnowskiej - diecezja.tarnow.pl

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 208 razy
Odsłon artykułów:
17547055

Odwiedza nas 541 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…