piątek, 31 maj 2024 10:09

Policja zwiększa działania na drogach podczas długiego weekendu Bożego Ciała

Napisał

Przedłużony weekend związany ze świętem Bożego Ciała spowoduje zwiększone natężenie ruchu na drogach w całym kraju. Policja podejmie szereg działań, aby zminimalizować liczbę zdarzeń drogowych.

Działania Policji

Priorytetem będzie zapewnienie bezpieczeństwa na głównych ciągach komunikacyjnych oraz drogach o największym zagrożeniu. Policjanci będą dbali o płynność ruchu i udzielali pomocy wszystkim uczestnikom. W miejscach zatorów i utrudnień funkcjonariusze będą kierować ruchem ręcznie.

Aby przeciwdziałać przekraczaniu dozwolonych limitów prędkości, na drogach pojawi się więcej policjantów z ręcznymi miernikami prędkości oraz radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory. Drony również będą wykorzystywane do zwiększenia skuteczności działań.

Bezpieczeństwo na drogach

Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci. Będą także eliminować z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu.

Policja apeluje o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kierowcom samochodów przypomina się, że motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści i piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu. Lekceważenie ich praw może prowadzić do poważnych konsekwencji. Użytkownicy jednośladów, zwłaszcza motocykliści, są ostrzegani przed brawurą i lekkomyślnością.

Informację podały: Komenda Miejska Policji w Tarnowie / Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

Czytany 107 razy
Odsłon artykułów:
17588559

Odwiedza nas 463 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…