sobota, 01 czerwiec 2024 20:12

Otwarto remontowany odcinek ulicy Braci Saków w Tarnowie

Napisał

Kilka dni temu, po prawie roku zakończono remont ulicy Braci Saków w Tarnowie. Kierowcy mogą cieszyć się obustronnym przejazdem, a nowoczesne rondo na skrzyżowaniu z ulicą Okrężną znacząco poprawiło płynność ruchu, także dla mieszkańców południowo- wschodniej części powiatu tarnowskiego i południowo-zachodniego obszaru powiatu dębickiego.

Ulica Braci Saków - otwarcie po remoncie

Po długim okresie utrudnień, ulica Braci Saków w południowo-wschodniej części Tarnowa została udostępniona do obustronnego ruchu. Od lipca ubiegłego roku, ze względu na przebudowę, kierowcy mogli korzystać z ulicy tylko w jednym kierunku od centrum miasta. To utrudniało życie tysiącom osób dojeżdżających do Tarnowa z okolicznych miejscowości, zmuszając ich do korzystania z objazdów.

Zakończenie najcięższych prac drogowych przyniosło ogromną ulgę mieszkańcom i kierowcom. Ulica Braci Saków została otwarta dla ruchu w obu kierunkach, choć roboty wykończeniowe na chodnikach i ścieżce rowerowej będą kontynuowane do czerwca.

Nowoczesne rozwiązania i poprawa bezpieczeństwa

Przebudowa ulicy oraz budowa ronda na skrzyżowaniu z ulicą Okrężną kosztowały ponad 23 miliony złotych, z czego 6 milionów złotych pochodziło z dofinansowania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie, Artur Michałek, podkreśla, że modernizacja znacznie podniosła standard i jakość drogi.

„Ulica Braci Saków ma teraz dodatkowe pasy ruchu do skrętów, co zwiększa przepustowość. Samo rondo poprawi bezpieczeństwo w ruchu i ułatwi włączanie się do ruchu od strony południowej,” powiedział Michałek. Jest to szczególnie ważne skrzyżowanie dla mieszkańców południowo-wschodniej części powiatu tarnowskiego, a także zachodniej części powiatu dębickiego, którzy codziennie korzystają z tej trasy.

Prace infrastrukturalne i nowa organizacja ruchu

Modernizacja obejmowała nie tylko powierzchnię drogi, ale również całą infrastrukturę podziemną. Wybudowano kanalizację deszczową i techniczną, przebudowano sieci wodno-kanalizacyjne, gazowe i elektroenergetyczne. W efekcie ulica Braci Saków stała się jednojezdniową, dwukierunkową drogą z ciągami pieszymi, ścieżkami rowerowymi i przebudowanymi zatokami autobusowymi.

Nowe rondo turbinowe na skrzyżowaniu z ulicą Okrężną znacznie usprawni ruch w tym rejonie. Mimo zakończenia głównych prac, do czerwca będą prowadzone prace wykończeniowe, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność.

Plany na przyszłość

Władze Tarnowa planują kolejną inwestycję. Przygotowywana jest dokumentacja techniczna nowej ulicy, która połączy ulicę Braci Saków z ulicą Sanguszków. Prace nad tym projektem rozpoczną się po zakończeniu obecnej modernizacji.

Czytany 482 razy
Odsłon artykułów:
17588433

Odwiedza nas 386 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…