poniedziałek, 03 czerwiec 2024 19:36

Nowy Komendant Miejski Policji w Tarnowie

Napisał

Po ponad siedmiu latach służby, insp. Mariusz Dymura żegna się z Komendą Miejską Policji w Tarnowie. Jego miejsce zajmie mł. insp. Marcin Sak, dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Limanowej.

Uroczysta zbiórka i zmiana komendanta

3 czerwca 2024 roku w Centrum Sztuki Mościce odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której przekazano obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie. W uroczystości uczestniczyli policjanci z tarnowskiego garnizonu oraz zaproszeni goście. Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego przez podkom. Łukasza Białego zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, mł. insp. Pawłowi Krauzowi. Podniosłości wydarzeniu dodał sztandar Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz odśpiewanie hymnu państwowego.

Pożegnanie insp. Mariusza Dymury

Inspektor Mariusz Dymura, decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, został odwołany z zajmowanego stanowiska i przeniesiony na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej. Dymura służył w Policji od 1996 roku, pełniąc wiele funkcji kierowniczych, m.in. w Bochni i Tarnowie. Posiada liczne wyróżnienia, w tym Srebrny Krzyż Zasługi oraz Brązowy Medal „Za długoletnią służbę”.

Powitanie mł. insp. Marcina Saka

Nowym Komendantem Miejskim Policji w Tarnowie został mł. insp. Marcin Sak, który również rozpoczął służbę w 1996 roku. Sak wcześniej pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej oraz Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie. Posiada wyróżnienia takie jak Srebrny Medal „Za długoletnią służbę” i Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”.

Ceremonia przekazania obowiązków

Podczas ceremonii odczytano rozkazy personalne, a ustępujący i nowy komendant pożegnali i powitali się ze sztandarem Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Następnie złożyli meldunki o zdaniu i objęciu obowiązków zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. W okolicznościowych wystąpieniach zaproszeni goście gratulowali i dziękowali za współpracę insp. Mariuszowi Dymurze oraz życzyli sukcesów mł. insp. Marcinowi Sakowi.

Zakończenie uroczystości

Uroczystość zakończyła się meldunkiem podkom. Łukasza Białego o zakończeniu zbiórki oraz odprowadzeniem sztandaru. Zaproszeni goście złożyli życzenia i gratulacje zarówno odchodzącemu, jak i obejmującemu obowiązki komendantowi.

Dodajmy, że Komendant Miejski Policji w Tarnowie jest szefem policji Tarnowa i powiatu tarnowskiego.

Informację o zmianie komendanta podała Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 323 razy
Odsłon artykułów:
17588546

Odwiedza nas 522 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…