wtorek, 04 czerwiec 2024 01:06

XXI Memoriał Bł. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie

Napisał

1 czerwca 2024 roku w Zawadzie w gminie Tarnów odbył się XXI Memoriał Bł. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego, połączony z XIII Sanktuaryjnym Festynem Rodzinnym. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą, po której uczestnicy rywalizowali w biegach na różnych dystansach.

Upamiętnienie lokalnego bohatera

Mieszkańcy Zawady co roku wspominają swojego rodaka, zamordowanego w Pariacoto ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. Jak podkreśla Zbigniew Partyński, sołtys Zawady, o. Zbigniew był wzorem koleżeńskości i pomocy innym. Jego pamięć jest żywa dzięki corocznemu memoriałowi.

Biegowe zmagania i sukcesy

W zawodach biegowych wzięło udział wielu uczestników, a mieszkańcy Zawady odnieśli liczne sukcesy. Wspólne bieganie to nie tylko rywalizacja, ale również sposób na upamiętnienie postaci bł. o. Zbigniewa.

Festyn rodzinny

Po zakończeniu biegów rozpoczął się festyn rodzinny z atrakcjami dla najmłodszych i dorosłych. Były gry, zabawy, koncert finalistki "Mam Talent" Oliwii Miś, pokaz iluzjonisty oraz tradycyjny gminny bigos.

Organizatorzy 

Organizatorami memoriału były Szkoła im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie oraz Gmina Tarnów.

Historia męczennika

O. Zbigniew Strzałkowski poniósł śmierć męczeńską wraz z o. Michałem Tomaszkiem 9 sierpnia 1991 r. w Pariacoto, z rąk terrorystów z ugrupowania Świetlisty Szlak. Obaj zostali wyniesieni na ołtarze 5 grudnia 2015 r. w Chimbote w Peru, a ich liturgiczne wspomnienie przypada na 7 czerwca.

Informację podał serwis Diecezji Tarnowskiej - diecezja.tarnow.pl

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 95 razy
Odsłon artykułów:
17548905

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…