wtorek, 04 czerwiec 2024 20:21

Sukcesy zawodników z Tuchowa na zawodach w Gdyni

Napisał

W zawodach rozegranych w Gdyni udział wzięło 1452 zawodników z 8 krajów i 162 klubów. Zawodnicy z Tuchowa zaprezentowali się znakomicie, zdobywając medale i zajmując wysokie miejsca w swoich kategoriach.

Wyniki pierwszego dnia

Jan Dziga, startujący w kategorii juniorów U21, w wadze do 73 kg, zdobył srebrny medal. Jego bilans to 4 zwycięstwa z zawodnikami z Bytomia, Wrocławia, Gdyni i Lublina oraz 1 porażka w finale z zawodnikiem z Warszawy. Janek rozpoczął znakomicie, wykonując rzut oceniony na waza-ari, jednak w końcowej fazie walki przeciwnik zdobył ippon.

Wyniki drugiego dnia

Kornelia Ciszek, startująca po raz pierwszy w kategorii juniorek młodszych U18, w wadze do 70 kg, wywalczyła brązowy medal. Wygrała 3 walki z zawodniczkami z Warszawy, Opola i Gdyni, przegrywając tylko jedną walkę o wejście do finału.

Jakub Nakielny, startujący w wadze do 60 kg w kategorii juniorów młodszych U18, po półrocznej przerwie spowodowanej operacją łąkotki, zajął 9 miejsce. Po przegranej walce z zawodnikiem z Elbląga, wygrał dwa kolejne pojedynki w repasażach, ale ostatecznie przegrał czwartą walkę z zawodnikiem z Warszawy.

Brakujące zawodniczki

Najlepsze zawodniczki z Tuchowa, siostry Natasza i Nina Potok, nie uczestniczyły w turnieju. Trener kadry narodowej zaplanował ich starty w Mistrzostwach Europy (Natasza) i Mistrzostwach Świata (Nina), które odbędą się odpowiednio w czerwcu i sierpniu.

Podsumowanie

Zawodnicy z Tuchowa pokazali wysoki poziom umiejętności i zaangażowania, zdobywając medale i zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach na zawodach w Gdyni.

Informację o zawodach sportowych podał Urząd Miejski w Tuchowie

Czytany 137 razy
Odsłon artykułów:
17548923

Odwiedza nas 190 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…