piątek, 07 czerwiec 2024 08:28

Oszuści bezwzględnie wykorzystują ufność seniorów!

Napisał

Przestępcy nadal używają metody „na wnuczka” do wyłudzania pieniędzy od seniorów. Daria Widawska ostrzega przed tym zagrożeniem w kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji”.

Kampania edukacyjna

Kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji” to inicjatywa Związku Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa, banków i Policji. Ma na celu edukowanie seniorów na temat metod oszustw.

Daria Widawska podkreśla, że oszuści często udają członków rodziny, prosząc o pomoc finansową w nagłych sytuacjach. Inna popularna metoda to „na policjanta”, gdzie seniorzy są proszeni o pomoc w rzekomej tajnej akcji.

„Dziadku, babciu, bądźcie ostrożni! W razie wątpliwości zadzwońcie do wnuczka i zapytajcie, czy wszystko z nim w porządku. Nigdy nie przekazujcie pieniędzy obcym” – apeluje Widawska.

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

Wirtualna przestrzeń niesie za sobą korzyści, ale i zagrożenia. Kampania przygotowała filmy edukacyjne, w których Daria Widawska i Jerzy Kryszak uczą, jak bezpiecznie korzystać z cyfrowej rzeczywistości.

Apel do seniorów

Związek Banków Polskich, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa, banki i Policja apelują:

  • Chrońmy naszych seniorów.
  • W podejrzanej sytuacji dzwońmy do rodziny lub policji.
  • Seniorze, nie wykonuj poleceń oszusta.
  • Zweryfikuj sytuację z rodziną lub policją.

Informację podała Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 206 razy
Odsłon artykułów:
17548986

Odwiedza nas 427 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…