czwartek, 13 czerwiec 2024 22:27

Uwaga, niedźwiedź brunatny w regionie! Apel o ostrożność

Napisał

Urząd Miejski w Pilźnie ogłosił ważny komunikat dla mieszkańców w związku ze zgłoszeniami o obecności niedźwiedzia brunatnego na terenie powiatów mieleckiego i dębickiego.

Apel o ostrożność Urzędu Miejskiego w Pilźnie

Szanowni Mieszkańcy, apelujemy o zachowanie ostrożności i zabezpieczenie śmietników oraz kompostowników, które mogą przyciągać te zwierzęta. Prosimy o zgłaszanie każdego incydentu z udziałem niedźwiedzia bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Pilźnie lub telefonicznie pod numerem (14) 680 77 33.

Ostatnie incydenty

Niedźwiedź, prawdopodobnie samiec, został zarejestrowany przez fotopułapkę na granicy Łękawicy i Łękawki w połowie maja. Tarnowska policja informuje o jego obecności w regionie, podkreślając konieczność zachowania ostrożności podczas spacerów. Podobne zgłoszenia napłynęły z gminy Czarna (w Borowej i Czarnej), gdzie strażacy ochotnicy ostrzegali mieszkańców odpowiednio przed niedźwiedziem i niedźwiedzicą z młodym.

Jak się zachować?

Policja apeluje o zachowanie spokoju i ostrożności w przypadku spotkania z niedźwiedziem. Ważne jest, aby nie zbliżać się do zwierzęcia, nie próbować go karmić ani nie prowokować.

Czytaj także: Uwaga: Miś w regionie tarnowskim – policja ostrzega

Fot.: ilustracja poglądowa

Czytany 466 razy
Odsłon artykułów:
17588396

Odwiedza nas 434 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…