piątek, 14 czerwiec 2024 22:15

Oświadczenie w sprawie planu budowy wschodniej obwodnicy Tarnowa

Napisał

Samorząd Gminy Tarnów stanowczo oświadcza, że wszystkie cztery nowe warianty przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa, która miałaby przebiegać przez miejscowości Wola Rzędzińska i Jodłówka – Wałki, są absolutnie nie do przyjęcia.

Stanowisko Samorządu

Po spotkaniu informacyjnym z mieszkańcami, 13 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej, Samorząd Gminy Tarnów ponownie postuluje powrót do koncepcji, która byłaby satysfakcjonująca i akceptowalna dla większości mieszkańców. Proponuje połączenie autostrady A4 z drogą krajową DK 94 w kierunku Pilzna w województwie podkarpackim, poprowadzenie drogi po terenach niezurbanizowanych i uniknięcie konieczności wyburzeń.

Apel do Mieszkańców

Samorząd apeluje do mieszkańców o wsparcie tego stanowiska poprzez wypełnienie specjalnej ankiety i wysłanie jej na wskazany adres. Prosi również o złożenie kopii na Dzienniku Podawczym Urzędu Gminy Tarnów do 29 lipca 2024 r. lub przekazanie jej przedstawicielom społecznego komitetu protestacyjnego, który dostarczy je do Urzędu Gminy Tarnów. Sprzeciw mieszkańców zostanie dołączony do negatywnego stanowiska samorządu gminy Tarnów w sprawie proponowanego przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa i przekazany do organów decyzyjnych, tj. Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie.

Podobnie, sprzeciw wyraziły samorządy gminy Skrzyszów i Lisia Góra, o czym informowano w artykule: Oświadczenie samorządów i protesty mieszkańców w sprawie wschodniej obwodnicy Tarnowa

Czytany 336 razy
Odsłon artykułów:
17588734

Odwiedza nas 490 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…