wtorek, 18 czerwiec 2024 09:59

Policja apeluje: nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach podczas upałów

Napisał

Wysokie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Podkarpaccy policjanci apelują, aby podczas upalnych dni, nawet na chwilę, nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt. W takich sytuacjach wnętrze pojazdu bardzo szybko się nagrzewa, co może zagrażać ich życiu i zdrowiu. Policjanci przypominają również o odpowiednim przygotowaniu się do jazdy samochodem podczas upałów.

Zagrożenia związane z upałami

Policjanci podkreślają, że upały są szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. W zamkniętym samochodzie temperatura może sięgać nawet 60 stopni Celsjusza, co w krótkim czasie może prowadzić do tragedii. Uchylona szyba czy parkowanie w cieniu nie stanowią wystarczającej ochrony.

Każdy, kto zauważy dziecko lub zwierzę zamknięte w samochodzie w gorący dzień, powinien natychmiast zareagować i powiadomić Policję. Jeśli sytuacja jest krytyczna, nie bójmy się podjąć działania ratunkowego, takiego jak wybicie szyby – prawo chroni nas w takich przypadkach przed odpowiedzialnością za zniszczenie mienia.

Przygotowanie do podróży

Policja apeluje także do kierowców, aby podczas upalnych dni dobrze przygotowali się do jazdy. Zaleca się zabranie ze sobą odpowiedniej ilości płynów, aby w razie potrzeby móc uzupełnić płyny w organizmie. Wysokie temperatury mogą również wpływać na koncentrację kierowców, dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność i nie przekraczać dozwolonej prędkości.

Warto pamiętać, że pogoda może się gwałtownie zmieniać. Dostosowanie stylu jazdy do warunków pogodowych jest kluczowe dla bezpieczeństwa na drodze.

Czytany 142 razy
Odsłon artykułów:
17585593

Odwiedza nas 483 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…