czwartek, 20 czerwiec 2024 21:58

Jubileusz 170-lecia oświaty i 70-lecia budynku szkoły w Czermnej

Napisał

Gmina Szerzyny świętowała wyjątkowy jubileusz 170-lecia oświaty i 70-lecia budynku szkoły w Czermnej, który na trwałe zapisze się w pamięci wielu mieszkańców.

Uroczyste obchody

Uroczystość rozpoczęła się wspólną modlitwą i mszą świętą pod przewodnictwem JE. Ks. Bp Artura Ważnego, Biskupa Sosnowieckiego. Kolejną częścią wydarzenia była przepiękna akademia i część artystyczna, podczas której uczniowie, absolwenci, rodzice oraz nauczyciele przenieśli zgromadzonych w historyczne czasy. Spektakl, w którym wystąpili, był pełen wzruszających momentów, a uroczysty polonez oraz muzyczna oprawa dodatkowo podkreśliły wyjątkowość tego dnia.

Wyjątkowi goście i wspólne świętowanie

Obecność Pana Wiesława Krajewskiego, Posła na Sejm RP, oraz Pani Katarzyny Mitki, Małopolskiego Wicekuratora Oświaty, podkreśliła rangę tego święta. Po oficjalnej części uroczystości, zaproszeni goście, absolwenci i grono pedagogiczne udali się na wspólny poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Czermianie, które kolejny raz zaprezentowało swój kulinarny kunszt.

Gratulacje i życzenia

Wójt gminy, Grzegorz Gotfruyd, gratulował całej społeczności szkolnej i życzył kolejnych, równie udanych lat pełnych sukcesów. Przez te lata szkoła wychowała i wykształciła wielu wspaniałych absolwentów, co jest najlepszym dowodem na jej nieocenioną rolę w życiu lokalnej społeczności.

Czytany 223 razy
Odsłon artykułów:
17594800

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…