czwartek, 14 maj 2026 12:03

Policjanci z Dębicy najlepsi w wojewódzkich eliminacjach ratowników policyjnych

Napisał

Wojewódzkie eliminacje do XI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy wygrał patrol z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Funkcjonariusze mł. asp. Krystian Jachym i st. sierż. Sylwester Borowicz zostali najlepszym zespołem ratunkowym w województwie podkarpackim.

Czas czytania: ok. 1,5 min.

Przebieg eliminacji

W zawodach wzięło udział 23 patrole z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz komend miejskich i powiatowych z całego garnizonu. Uczestnicy musieli najpierw rozwiązać test teoretyczny z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie wykonać zadanie praktyczne – udzielić pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie.

Zwycięzcy z Dębicy

Najlepszy wynik uzyskali policjanci z Dębicy, którzy będą reprezentować Podkarpacie w finale ogólnopolskim w Słupsku (8–12 czerwca 2026 r.). Drugie miejsce zajęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, a trzecie – z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Wręczenie nagród

Dyplomy i nagrody najlepszym drużynom wręczyła insp. Małgorzata Fąfara, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Podkreśliła, że każdy uczestnik zyskuje cenną wiedzę i umiejętności, które mogą realnie ratować życie i zdrowie ludzi.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie / KPP Dębica

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.
Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 176 razy
Odsłon artykułów:
19470678

Odwiedza nas 275 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…