Czas czytania: 3 min.
Jubileusz abp. Henryka Nowackiego
Podczas pielgrzymki świętowano 25-lecie sakry biskupiej abp. Henryka Nowackiego. Jubilat skromnie podkreślił, że całą swoją posługę traktuje wyłącznie jako służbę na chwałę Bożą, wspominając z wdzięcznością pracę u boku św. Jana Pawła II.
Konferencja i homilia
Kapłani mogli skorzystać z sakramentu pojednania oraz wysłuchać konferencji ks. Wojciecha Bartoszka na temat duchowości sulpicjańskiej. W homilii bp Andrzej Jeż odniósł się do listu apostolskiego papieża Leona XIV o kapłaństwie, podkreślając jego piękno, odpowiedzialność i aktualność.
Apel biskupa tarnowskiego
Bp Andrzej Jeż zachęcał kapłanów do wzajemnego braterstwa i troski. – Każdy z was ma bezpośredni numer telefonu do mnie. W razie potrzeby zawsze można zadzwonić – przypomniał.
Źródło: Diecezja Tarnowska
