Czas czytania: 3 min.
Uroczystość święceń
Podczas liturgii diakoni odpowiedzieli na wezwanie „Pójdź za Mną”, przyjmując sakrament święceń w stopniu prezbiteratu. Biskup tarnowski podkreślił, że kapłaństwo Chrystusa jest trwałą instytucją Bożego ustanowienia, która przetrwa wszystkie przemijające systemy świata.
Homilia bp. Andrzeja Jeża
Biskup nawiązał do listu apostolskiego papieża Leona XIV o kapłaństwie. Zachęcał neoprezbiterów, by byli „solą ziemi” i „światłem świata” – by dodawali światu smaku, byli mostami do Chrystusa i nie ulegali presji laicyzacji. Podkreślił także znaczenie kapłańskiego braterstwa i wzajemnej troski.
Nowi kapłani diecezji tarnowskiej
ks. Kacper Dusza (Moszczenica)
ks. Marcin Fasula (Borzęcin)
ks. Bartłomiej Fila (Nowy Sącz)
ks. Jan Gancarczyk (Gołkowice)
ks. Hubert Konicki (Podole)
ks. Konrad Kramarczyk (Gródek nad Dunajcem)
ks. Franciszek Piwowar (Jurków)
ks. Piotr Purski (Tarnów)
ks. Szymon Rączkowski (Nowy Sącz)
ks. Tomasz Skóra (Góra Motyczna)
ks. Bartosz Sobczyk (Mielec)
ks. Arkadiusz Sopata (Kamienica)
ks. Krystian Sułkowski (Limanowa)
ks. Dawid Tokarz (Paszyn)
Modlitewne wsparcie
Nowi prezbiterzy po raz pierwszy koncelebrowali Mszę świętą przy ołtarzu katedralnym. Diecezja tarnowska otacza ich modlitwą, aby wiernie służyli na wyznaczonych placówkach duszpasterskich.
Źródło: Diecezja Tarnowska
