sobota, 30 maj 2026 18:34

14 nowych kapłanów wyświęconych w Tarnowie

Napisał

W sobotę 30 maja 2026 r. w tarnowskiej katedrze odbyła się uroczysta Msza święta, podczas której bp Andrzej Jeż wyświęcił czternastu nowych kapłanów diecezji tarnowskiej.

Czas czytania: 3 min.

Uroczystość święceń

Podczas liturgii diakoni odpowiedzieli na wezwanie „Pójdź za Mną”, przyjmując sakrament święceń w stopniu prezbiteratu. Biskup tarnowski podkreślił, że kapłaństwo Chrystusa jest trwałą instytucją Bożego ustanowienia, która przetrwa wszystkie przemijające systemy świata.

Homilia bp. Andrzeja Jeża

Biskup nawiązał do listu apostolskiego papieża Leona XIV o kapłaństwie. Zachęcał neoprezbiterów, by byli „solą ziemi” i „światłem świata” – by dodawali światu smaku, byli mostami do Chrystusa i nie ulegali presji laicyzacji. Podkreślił także znaczenie kapłańskiego braterstwa i wzajemnej troski.

Nowi kapłani diecezji tarnowskiej

ks. Kacper Dusza (Moszczenica)
ks. Marcin Fasula (Borzęcin)
ks. Bartłomiej Fila (Nowy Sącz)
ks. Jan Gancarczyk (Gołkowice)
ks. Hubert Konicki (Podole)
ks. Konrad Kramarczyk (Gródek nad Dunajcem)
ks. Franciszek Piwowar (Jurków)
ks. Piotr Purski (Tarnów)
ks. Szymon Rączkowski (Nowy Sącz)
ks. Tomasz Skóra (Góra Motyczna)
ks. Bartosz Sobczyk (Mielec)
ks. Arkadiusz Sopata (Kamienica)
ks. Krystian Sułkowski (Limanowa)
ks. Dawid Tokarz (Paszyn)

Modlitewne wsparcie

Nowi prezbiterzy po raz pierwszy koncelebrowali Mszę świętą przy ołtarzu katedralnym. Diecezja tarnowska otacza ich modlitwą, aby wiernie służyli na wyznaczonych placówkach duszpasterskich.

Źródło: Diecezja Tarnowska

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.
Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 990 razy
Odsłon artykułów:
19470678

Odwiedza nas 280 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…