czwartek, 05 luty 2015 01:00

Zakończenie zimowej edycji Lekcji Europejskich MWSE w Tarnowie

Napisał

Studenci Programu Erasmus+ przebywający w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie w ramach III Międzynarodowego Semestru zakończyli cykl Lekcji Europejskich spotkaniem w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie Mościcach.

Zajęcia odbyły się w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej nr 17, w Gimnazjum nr 10 oraz w IV Liceum Ogólnokształcącym. Na zakończenie odbyła się lekcja pokazowa dla nauczycieli języków obcych z całego Zespołu Szkół.

Tematyka zajęć w każdej placówce została dopasowana do zapotrzebowania uczniów i nauczycieli. Zarówno dzieci jak i młodzież bardzo pozytywnie reagowali na podjęte tematy. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego podjęli wyzwanie rzucone przez Erasmusów, a które dotyczyło przygotowanej przez nich prezentacji na temat plusów i minusów studiowania za granicą. Dzieci ze szkoły podstawowej chętniej brały udział w zabawie oraz nauce języka chorwackiego i tureckiego – mówi Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Zagranicznej MWSE mgr Anna Mikos.

Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie, co rok organizując Międzynarodowy Semestr, dokłada wszelkich starań by proponowana oferta programu zajęć była atrakcyjna dla studentów, którzy decydują się na przyjazd na studia do Polski. Chcemy, by czas spędzony w MWSE był dla studentów zagranicznych czasem efektywnie wykorzystanym.

Czwarty semestr międzynarodowy był wyjątkowy, bardzo aktywny dla pracowników Biura Współpracy z Zagranicą jak i dla studentów Programu Erasmus+ z Chorwacji, Turcji, Portugalii. Jako podsumowanie został stworzony pokaz slajdów z podkładem muzycznym, na którym można zobaczyć jak wyglądały Lekcje Europejskie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie Mościcach. Serdecznie dziękuję Dyrekcji tej placówki oraz Pani mgr Annie Pasek Maziarz za okazały entuzjazm i pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu Lekcji Europejskich – mówi Koordynator Programu Erasmus+ mgr Radosław Pyrek.

Dla uczniów szkół średnich proponujemy spotkania zatytułowane „Zwiedzamy Europę z MWSE”. Studenci zagraniczni w języku angielskim opowiadają o kulturze, zwyczajach, symbolach czy tradycyjnej kuchni kraju swojego pochodzenia. Prelekcje są okazją do pokazania ciekawych, pięknych i wartych odwiedzenia miejsc.

Nauczycieli szkół średnich, zainteresowanych przeprowadzeniem lekcji europejskich oraz spotkań „Zwiedzamy Europę z MWSE” prosimy o kontakt na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pokaz slajdów z podkładem muzycznym:
https://www.youtube.com/watch?v=gL4avDPqFao
Zapraszamy do obejrzenia relacji video:
Petra (Chorwacja) :  https://www.youtube.com/watch?v=-8Gr3bqUUyY
Özge (Turcja): https://www.youtube.com/watch?v=WRj5dgddIfQ
Hasan (Turcja): https://www.youtube.com/watch?v=YmgYgwYMMiw

Czytany 1609 razy
Odsłon artykułów:
17368491

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…