poniedziałek, 16 luty 2015 01:00

Młody pirat w okolicy. Kronika policyjna

Napisał

Policjanci ścigali 14- letniego kierowcę. Pijny kierowca wiózł żonę i dwoje małych dzieci. Policjanci ścigali 14- letniego kierowcę

Policjanci ścigali 14- letniego kierowcę

W miniony czwartek po godz. 23 policjanci ruchu drogowego na terenie Machowej podjęli interwencję wobec kierującego audi A3. Kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać drogami lokalnymi. Nie reagował na sygnały policjantów do zatrzymania się. Uciekający, wielokrotnie przekraczał prędkość 140 km/h, wyłączał też oświetlenie pojazdu chcąc utrudnić zatrzymanie. W pewnym momencie, wjechał na drogę krajową i tam swoją jazdą zmusił kierującego ciężarówką do gwałtownego zjechania na pobocze. Mało tego, kierowca audi tracił panowanie nad pojazdem omijając wysepki z lewej strony.

Policjanci zatrzymali kierowcę audi w Łękach Górnych. Okazał się nim 14-letni mieszkaniec Pogórskiej Woli. W pojeździe znajdowało się jeszcze dwoje pasażerów, 16-letnia mieszkanka Machowej oraz 16-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Podczas interwencji ustalono, że właścicielem pojazdu jest ojciec nastolatka. Po przeprowadzonych czynnościach młodzi ludzie trafili pod opiekę rodziców. Nastoletni pirat drogowy będzie odpowiadał przed sadem rodzinnym.

Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Pilźnie.

Pijny kierowca wiózł żonę i dwoje małych dzieci

Policjanci z Dębicy zatrzymali do kontroli kierującego fiatem punto, który jechał pod prąd. Jak się okazało, kierowca był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu. W samochodzie oprócz niego była jego żona i dwoje małych dzieci.

Źródło: KPP Dębica/ KWP Rzeszów

Czytany 2052 razy
Odsłon artykułów:
17385455

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…