poniedziałek, 09 marzec 2015 01:00

Sprzedawali jabłka i…. nielegalny alkohol

Napisał

Nietypowy sposób zarobkowania znaleźli sobie dwaj mężczyźni, zatrzymani w piątkowe popołudnie przez policjantów z komisariatu w Ciężkowicach.

Mieszkańcy nowosądecczyzny zajmujący się handlem obwoźnym, oferując owoce i warzywa, sprzedawali również wyrabiany przez siebie nielegalny alkohol. W samochodzie którym podróżowali mężczyźni, policjanci ujawnili kilkanaście sztuk butelek z cieczą o zapachu alkoholu.

W piątek po południu, w Rzepienniku Biskupim policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali na drodze dostawczego fiata. Części ładunkowa pojazdu wypełniona była skrzynkami, w których znajdowały się owoce i warzywa. Mężczyźni deklarowali, że są domokrążcami, zajmującymi się ich sprzedażą na terenie południowej Małopolski.

Jednak w trakcie kontroli, policjanci znaleźli w samochodzie coś więcej niż tylko zdrową żywność. W jednej ze skrzynek znajdowało się 12, półlitrowych butelek z płynem, którego zapach do złudzenia przypominał alkohol. 48 i 52-latek zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. W takcie czynności okazało się, że mieszkający na terenie powiatu nowosądeckiego handlarze, oprócz owoców i warzyw zajmują się sprzedażą domowej roboty alkoholem.

Dwanaście ujawniony w samochodzie butelek zostało zabezpieczonych do badań. Jeżeli wyniki potwierdzą przypuszczenia policjantów, dwaj „przedsiębiorczy” mieszkańcy nowosądecczyzny usłyszą zarzuty. Za nielegalną produkcję alkoholu i wprowadzanie go do obrotu grozi kara pozbawiania wolności do 2 lat.

KMP Tarnów

Czytany 1350 razy
Odsłon artykułów:
17368491

Odwiedza nas 123 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…