piątek, 13 marzec 2015 01:00

9 osób zatrzymanych w związku z rajdem po galerii

Napisał

Wczoraj po południu policjanci z Tarnowa zatrzymali pozostałe osoby związane z sobotnim rajdem motocyklisty po centrum handlowym. Łącznie w sprawę zamieszanych jest 9 osób- sześcioro16-latków, 18-latek i dwóch 17-latków. Wszyscy oni odpowiedzą za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osób znajdujących się na trasie przejazdu motocykla.

Jeszcze wczoraj z wszystkimi sześcioma 16-latkami zostały przeprowadzone czynności. Z racji młodego wieku, teraz ich dalszym losem zajmie się sąd dla nieletnich.

Pozostałe trzy osoby, (dwaj 17-latkowie - traktowani w świetle prawa karnego jak osoby dorosłe) i 18-latek , usłyszą dzisiaj zarzut z art. 160 par 1 kodeksu karnego, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę przed południem w Tarnowie. Kierujący motocyklem krosowym wjechał jednym z bocznych wejść do centrum handlowego, gdzie ruchomą taśmą dostał się na górną kondygnację budynku. Dalej przejechał pasażem handlowym i opuścił teren centrum wejściem głównym. Całe zdarzenia trwało kilkadziesiąt sekund i zostało zarejestrowane przez kamerę zainstalowaną na kasku kierowcy. Kierowca kontynuował jazdę, ignorując czerwone światło, jadąc po chodniku i przejściu dla pieszych.

W środę na policję zgłosił się pracownik galerii handlowej, który opowiedział co się stało. Od mężczyzny przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Od tego momentu sprawą zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej policji w Tarnowie. Szybko ustalili, że chłopak nie działał sam, ale w grupie, która wspólnie z nim zaplanowała i zrealizowała nieodpowiedzialną przejażdżkę chłopaka.

W wyniku intensywnych działań, licznych ustaleń i trafnego typowania funkcjonariusze zatrzymali kierowcę motocykla, a następnie jeszcze tego samego dnia tego samego dnia 8 powiązanych z nim osób. Okazało się, że wspólnie wymyślili i zrealizowali swój lekkomyślny plan, w którym każdy miał zadanie do wykonania. Nakręcony filmik z przejazdu umieścili w Internecie. Policjanci zabezpieczyli także motor, którym w sobotę poruszał się po galerii 17-latek. Ustalili też, że chłopak nie posiada uprawnień do kierowania tym pojazdem.

KMP Tarnów

Czytany 1879 razy
Odsłon artykułów:
17602029

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…