poniedziałek, 13 kwiecień 2015 02:00

Zdemolował pizzerię i sklep, a w domu przechowywał pociski do granatnika

Napisał

Za uszkodzenie mienia o wartości ponad 1200 złotych, groźby karalne i posiadanie bez zezwolenia amunicji odpowie 32-letni mieszkaniec podtarnowskiej miejscowości, zatrzymany przez policjantów z komisariatu Tarnów-Zachód.

Jeszcze dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie gdzie usłyszy zarzuty, za które grozi mu do 8 lat pozbawiania wolności.

W sobotni wieczór 32-latek pojawił się w jednym ze sklepów na terenie Wierzchosławic. Nie do końca trzeźwy, krążył między regałami. W pewnej chwili wykrzykując wulgaryzmy zaczął demolować sklep, rozbijając butelki z napojami i zrzucając towar z półek. Przestraszeni sprzedawcy uciekli za zaplecze, skąd próbowali skontaktować się z policją. Widząc co się dzieje intruz wybiegł ze sklepu i swoje kroki skierował do znajdującego się niedaleko lokalu gastronomicznego. Tutaj także zniszczył część wyposażenia rozbijając talerze, kufle i szklanki, wymachiwał nożem grożąc właścicielowi i jego pracownikom, po czym na hasło Policja uciekł.

Chwilę później na miejscu pojawił się zawiadomiony o zajściu policyjny patrol. Uciekający wandal został zatrzymany kilkaset metrów dalej w pościgu. Był agresywny i stawiał opór. Został ujęty i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj w trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli nielegalna amunicję- 22 sztuki pocisków do granatnika, kaliber 40 mm.Z uwagi na niebezpieczne znalezisko ewakuowano rodzinę zatrzymanego mężczyzny, a na miejsce ściągnięci zostali policyjni pirotechnicy z Tarnowa oraz dysponujący specjalistycznym sprzętem specjaliści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Nielegalnie posiadane pociski zostały bezpiecznie usunięte z domu sprawcy.

Jeszcze dziś zatrzymany 32-latek zostanie doprowadzony przez policjantów do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

KMP Tarnów

Czytany 1385 razy
Odsłon artykułów:
17370472

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…