piątek, 19 czerwiec 2015 02:00

Kolejny cios w lokalny narkobiznes

Napisał

Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód ani na chwilę nie dają odpocząć osobom związanym z narkobiznesem.

Po zeszłotygodniowej akcji przejęcia na terenie gminy Żabno blisko pół kilograma narkotyków, czy przechwycenia pod koniec maja 2 kilogramów amfetaminy i blisko kilograma marihuany oraz zatrzymaniu dużego, lokalnego hurtownika, właśnie zlikwidowali w Tarnowie pokaźną uprawę konopi indyjskich i zabezpieczyli 2.5 kilogramy marihuany oraz 82 krzaki konopi a wciąż sygnalizują że to nie koniec…

Podobny artykuł: Policjanci przejęli pół kilograma narkotyków

To była profesjonalnie przeprowadzona akcja. Najpierw na terenie Tarnowa zatrzymany został 31-letni tarnowianin. W pojeździe, którym poruszał się mężczyzna policjanci znaleźli niewielką ilość marihuany, ale dobrze wiedzieli, ze to dopiero początek…

W suterynach położonego na terenie miasta domu, w którym mężczyzna mieszka razem z matką, ”kryminalni” ujawnili profesjonalnie przygotowaną uprawę konopi indyjskich. 82 dorodnych, dochodzących do dwóch metrów wysokości krzewów, rosło w specjalnie wyizolowanym pomieszczeniu, gdzie miały zapewniono dogodne warunki wzrostu. Jak szacują policjanci ta ilość krzaków pozwoliłaby na uzyskanie 1,8 kg gotowego produktu.
Stróże prawa zabezpieczyli na miejscu kompletną linią produkcyjną, składającą się m.in. lamp, wentylatorów i zraszaczy powietrza.

Podczas przeszukania w domu ujawnionych zostało też 2,5 kilograma gotowego suszu marihuany. Okazało się, że zarówno narkotyki jak i plantacja stanowią współwłasność 31-latka i mieszkającej z nim matki. 51-latka i jej syn zostali zatrzymani.

W Prokuraturze Rejonowej w Tarnowie, do której obydwoje zostali doprowadzeni 31 – latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uprawy znacznej ilości konopi indyjskich i został objęty policyjnym dozorem oraz orzeczono środek w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 2000,- złotych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Matka po przesłuchaniu została zwolniona.

KMP Tarnów

Czytany 1263 razy
Odsłon artykułów:
17368486

Odwiedza nas 151 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…