piątek, 08 maj 2015 02:00

Ćwiczenia obronne w podkarpackim

Napisał

W województwie podkarpackim przeprowadzane są ćwiczenia związane z zagrożeniem bezpieczeństwa. Pod koniec kwietnia na terenie powiatu dębickiego odbyło się szkolenie obronne dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Z kolei w maju zostanie przeprowadzony na terenie województwa podkarpackiego trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniach z powietrza.

Szkolenie obronne przeprowadzono w niektórych powiatach Podkarpacia zgodnie z „Planem Szkolenia Obronnego w Województwie Podkarpackim w 2015 r." i Zarządzeniem Starosty Powiatu Dębickiego. Polegało ono na zgraniu powiatowego i gminnych organów kierowania oraz ogniw wykonawczych w czasie realizacji zadań operacyjnych w sytuacjach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Jak informuje starostwo powiatu dębickiego, ćwiczenia przeprowadzono w Brzostku, Pilźnie i Czarnej.

W Brzostku dokonano próby podłożenia niezidentyfikowanego pakunku przez dwie podejrzane osoby w szkole. W Pilźnie grupa młodzieży w rejonie kościoła utrudniała kurierowi doręczanie dokumentów powołania. W Czarnej ćwiczono sytuację zagrożenia powodziowego.

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE – KAPER 15/1. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

Zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Podkarpackiego - Szefa obrony Cywilnej Województwa 12 maja zostanie przeprowadzony na terenie województwa podkarpackiego trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniach z powietrza w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia „RENEGADE- KAPER 15/I”. W ramach treningu zostanie przeprowadzona głośna próba systemów alarmowych na terenie województwa.

Dodajmy, że województwo podkarpackie graniczy z Ukrainą, w której od miesięcy toczą się walki zbrojne.

Ryglice-okolice.pl - najszybsza informacja w okolicy i regionie. Jesteśmy pierwsi

Czytany 1066 razy
Odsłon artykułów:
17370465

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…