środa, 02 wrzesień 2015 02:00

Srebro dla wina z Piwnic Antoniego

Napisał

W minionym weekendzie miał miejsce II Konkurs Polskich Win Jasło 2015. Srebrny medal otrzymało wino Jutrzenka z winnicy w Woli Lubeckiej.

Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy wraz ze wsparciem merytorycznym Stowarzyszenia Sommelierów Polskich zorganizowało w Jaśle II Konkurs Polskich Win. Konkurs odbył się podczas X Międzynarodowych Dni Wina.


Antoni Marcinek. Fot. W. Chrzanowski

Do Jasła przyjechali reprezentanci ponad dwudziestu winnic z całej Polski. Do konkursu wystawiono ponad 40 win. Złoty medal za polskie wino białe i Grand Prix Konkursu otrzymała Winnica Jasiel z Jasła. Srebrny medal zdobyło wino białe Jutrzenka 2014 z Piwnic Antoniego z Woli Lubeckiej. Winnica ta została założona przez Antoniego Marcinka i ma charakter rodzinny. Znajduje się ona u stóp góry Kokocz w Woli Lubeckiej, w latach 80- tych zostały zasadzone tam pierwsze krzewy winorośli. W Piwnicach Antoniego znajduje się obecnie prawie tysiąc krzewów owocujących, powstaje kilkanaście odmian win i innych produktów winnych.

Czytaj także artykuł archiwalny: Piwnice Antoniego

Wśród laureatów konkursu jasielskiego znalazły się także wina białe, czerwone i polskie wina słodkie z Kołaczyc - Nawsia Kołaczyckiego, Kąśnej Dolnej, Przysiek, Dąbrówki Szczepanowskiej, Szczepanowic.

Czytany 1759 razy
Odsłon artykułów:
17368455

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…