piątek, 11 wrzesień 2015 00:00

Policja poszukuje pokrzywdzonych przez... "uzdrowicielkę"

Napisał

Wieliccy policjanci zatrzymali 56-letnią kobietę, która udając uzdrowicielkę okradała starsze i schorowane osoby z całej Polski, w tym także z Małopolski.

W ostatnich dniach wieliccy policjanci zatrzymali podejrzewaną o kradzieże kobietę. Poszkodowanych przez nią może być dziesiątki osób w całej Polsce a pokrzywdzeni mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, ze padli ofiarą oszustki.

Policja apeluje do wszystkich osób, które zostały w ten sposób okradzione o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce pod nr tel. /12/ 28 91 211 lub 997.

W ostatnich miesiącach w różnych miejscowościach Małopolski doszło do nietypowych kradzieży. Ofiarami za każdym razem były osoby starsze i schorowane. Za każdym razem sprawczynią kradzieży była ok. 60- letnia kobieta, która przedstawiała się jako uzdrowicielka. Kobieta ubrana w charakterystyczny jasny, płócienny kapelusz pojawiała się w danej miejscowości, najczęściej na wsi i rozpytywała mieszkańców o osoby starsze samotnie mieszkające, schorowane. Mówiła, że jest z Medjugorie i ma moc uzdrawiania. Kiedy już trafiała do danego domu, gdzie ktoś oczekiwał pomocy rozpoczynała „odprawianie czarów”.

Złodziejka zwykle rozpoczynała od modlitwy do świętych obrazów, przelewania wody itp. Następnie, gdy już uśpiła czujność domowników, polecała im przynieść cała gotówkę i kosztowności (srebra, złoto itp.), które następnie zawijała w ręcznik, prześcieradło czy ubrania a następnie chowała w jakimś miejscu w mieszkaniu, do którego nikt nie mógł zaglądać przez kilka miesięcy, a wszystko po to, aby dobra materialne się rozmnożyły….. Oczywiście żadnych pieniędzy tam nie było, bo sprytna złodziejka wychodząc z danego domu zabierała je ze sobą.

Rysopis sprawczyni:

Kobieta w wieku 56 lat, wzrost 160 cm , ciemnej karnacji, ubrana w charakterystyczny jasny materiałowy kapelusz, w sukienkę lub bluzkę w jasnym kolorze. Za każdym razem miała przy sobie torbę w kolorze łososiowym przewieszoną przez ramię. Kobieta płynnie posługiwała się językiem polskim.

Info: KPP Wieliczka/KMP Tarnów

Czytany 1367 razy
Odsłon artykułów:
17458336

Odwiedza nas 883 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…