sobota, 03 październik 2015 02:00

Trzech kierowców ukaranych za prędkość

Napisał

Trzech kierowców w jednym dniu straciło prawa jazdy na trzy miesiące z powodu przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym w okolicy Pilzna.

Akcja kontroli pojazdów miała miejsce w miniony czwartek. Na terenie gminy Pilzno trzech kierowców utraciło uprawnienia za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym.

62- letni mężczyzna w miejscowości Bielowy kierując motocyklem bmw jechał 103 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Podobną prędkość rozwinął tarnowianin kierujący skodą fabią w miejscowości Strzegocice. Również w Bielowach kierujący samochodem marki alfa romeo 21- letni mieszkaniec Jasła jechał 107 km/h. Do tej pory na terenie powiatu dębickiego w świetle obowiązujacych przepisów uprawnienia straciło ponad 80 kierowców. Źródło: KPP Dębica  

Jak podają dane statystyczne, zmiana przepisów drogowych o karach za znaczne przekroczenie prędkości, nie spowodowała wolniejszej jazdy u kierowców. Np. na terenie Warszawy kierowcy jeżdżą nawet szybciej, zwłaszcza do osiągnięcia surowo karanej liczby 50 km/h.

Czytany 1800 razy
Odsłon artykułów:
17457621

Odwiedza nas 729 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…