piątek, 27 listopad 2015 01:00

Kolejne produkty tradycyjne

Napisał

Małopolska rada ds. produktów tradycyjnych rekomendowała kilka produktów tradycyjnych. Ostatnio na liście ministerstwa MRiRW znalazła się kiełbasa tuchowska.

W Siedliszowicach obradowała Rada ds. Produktów Tradycyjnych i Dziedzictwa Kulinarnego pod przewodnictwem wicemarszałka małopolskiego Wojciecha Kozaka. Kapituła, w której składzie zasiada także m.in. przewodnicząca sejmiku Urszula Nowogórska, zadecydowała o rekomendacji dla 9 nowych produktów. Wszystkie prezentowane przez lokalnych wytwórców produkty uzyskały jednogłośną akceptację małopolskiej rady. Teraz decyzja o wpisaniu ich na listę produktów tradycyjnych zależy od ministerstwa rolnictwa.

Rada rekomendowała następujące produkty: 

Wyroby wędzone z Raciechowic, Boczek tradycyjny raciechowicki, Szynka tradycyjna raciechowicka, Schab tradycyjny raciechowicki, Kiełbasa wiejska raciechowicka, Chleb siedliszowski (gmina Żabno), Ratafia z kwiatami czarnego bzu i głogu (gmina Tarnów), Radoczański jabłecznik, Pstrąg ojcowski tęczowy, Pstrąg ojcowski potokowy.

Na liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi znajduje się obecnie 1488 produktów, w tym 200 z Podkarpacia i 156 z Małopolski. W listopadzie br. na liście znalazła się Kiełbasa tuchowska wykonywana w Tuchowie oraz Kiełbasa wiejska tuchowska wyprodukowana w Burzynie z mięsa wieprzowego od lokalnych hodowców, zrobiona metodą wiejską, wędzona w dymie drzewnym.

Czytaj także: Produkty tradycyjne

Czytany 1437 razy
Odsłon artykułów:
17368482

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…