wtorek, 05 styczeń 2016 01:00

Włamania na plebaniach

Napisał

W ostatnim czasie doszło do kilku włamań na plebanie - w Lubczy, Swoszowej i Łękawce. Skradziono pieniądze, zniszczono mienie.

Zapytany przez nas oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji Paweł Klimek, potwierdził trzy przypadki włamań na plebanie. Zdarzenia te miały miejsce w okresie świątecznym. 

17 grudnia włamano się na plebanię w Łękawce. Skradziono tam ponad 1 tys. zł. Przy okazji zdarzenia doszło zniszczenia okna i innych przedmiotów. 

Kilka dni później podobna sytuacja miała miejsce w miejscowości Lubcza. Zabrano tutaj kilkadziesiąt tysięcy złotych. Włamanie to, było o tyle wyjątkowe, że nie doszło do zniszczeń i pozostawienia widocznych śladów - zamki nie zostały wyłamane, a sprawcy pozostawili drzwi zamknięte. Możliwe, że posiadali dorobione klucze.

Kolejne włamanie miało miejsce w miejscowości Swoszowa. Tym razem również skradziono kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Jak informuje asp. szt. Paweł Klimek, niewykluczone, że zdarzenia w trzech miejscowościach regionu łączy ta sama grupa przestępcza. Policja natychmiast podjęła poszukiwania sprawców. Intensywne czynności dochodzeniowe prowadzone są w dalszym ciągu.

Aktualizacja: Złapano złodziei na plebaniach

Czytany 4127 razy
Odsłon artykułów:
17585587

Odwiedza nas 422 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…