piątek, 22 styczeń 2016 01:00

Zakończono realizację projektu „Jeszcze w zielone gramy”

Napisał

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych Nasze Dzieci zakończyło realizację projektu „Jeszcze w zielone gramy” skierowanego do osób starszych. Zorganizowano liczne spotkania, wykłady, zajęcia warsztatowe, wyjazdy.

Zadanie przeprowadzono w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. W projekcie uczestniczyło 130 osób z wszystkich miejscowości gminy Ryglice, które ukończyły 60 rok życia. W zadanie zaangażowanych było 12 wolontariuszy. 

Od wiosny uczestnicy projektu wzięli udział w spotkaniach z psychologiem Bernadettą Kogut, z historykiem Wojciechem Sypkiem, z etnografem Marią Cetera, z Jerzym Świtkiem przybliżającym świat filmu i Ryszardem Zaprzałką prowadzącym warsztaty teatralne. Odbyły się również zajęcia kulinarne prowadzone przez Stanisławę Zelek, wspólne wyjazdy na Liwocz i w Pieniny, dwudniowa wycieczka do kopalni soli w Wieliczce i Oświęcimia – Auschwitz - Birkenau.

Uczestnicy mogli też wysłuchać wykładu dr Alicji Klich-Rączka z kliniki Geriatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Udało się również zorganizować dwa wyjazdy do kina w Tuchowie na filmy „Listy do M2” oraz najnowszy film o przygodach J. Bonda czyli na „Spectre”. Dla kobiet tworzących zespół ludowy Zza Lasu zorganizowane zostały warsztaty choreograficzne, które poprowadziła Wiesława Hazuka. Ostanim punktem realizowanych zadań były wyjazdy do krakowskich teatrów na spektakle „Arszenik i Stare Koronki” (teatr im. Juliusza Słowackiego) oraz „Mayday" (teatr Bagatela ).

Więcej: www.naszedzieci2.cba.pl

Czytaj także: Spotkania seniorów gminy Ryglice

1% podatku dla Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych w Zalasowej „NASZE DZIECI” KRS 0000302686

Czytany 1437 razy
Odsłon artykułów:
17464773

Odwiedza nas 221 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…