środa, 18 maj 2016 21:43

Złodzieje na plebaniach staną przed sądem

Napisał

Za włamania do plebani, jakie miały miejsce na terenie powiatu tarnowskiego, zapadną wyroki.

Tarnowska policja zakończyła właśnie postępowanie przygotowawcze w sprawie kradzieży oraz włamań do plebanii w okolicy i regionie. Mężczyźni, którzy zostali tymczasowo aresztowani na początku roku, obecnie przyznali się do zarzucanych czynów i chcą dobrowolnie poddać się karze. Usłyszeli aż 30 zarzutów. Sąd może dać im od 2 do 3 lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności i ukarać ich dodatkowo naprawieniem szkody oraz grzywną.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie na początku roku rozpracowali grupę przestępczą i zatrzymali niespodziewających się włamywaczy. Łupem padły plebanie m.in. w Swoszowej i Lubczy. Tarnowscy "kryminalni" ustalili, że przestępczy proceder trwał od lutego 2015 r. do stycznia 2016 r.

Czterech mieszkańców powiatu jasielskiego w wieku od 22-29 lat stworzyło grupę, która specjalizowała się w systematycznym włamywaniu się i okradaniu plebani z pieniędzy na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego oraz lubelskiego. Zabrali przynajmniej 350 tysięcy złotych. 

Czytaj: Złapano złodziei na plebaniachWłamania na plebaniach.

Czytany 2188 razy
Odsłon artykułów:
17511532

Odwiedza nas 375 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…