środa, 08 luty 2017 14:45

Maleńczuk pójdzie siedzieć?

Napisał

Prawnicy Ordo Iuris skierowali do Sądu akt oskarżenia w imieniu osoby pokrzywdzonej przez Maleńczuka.

Muzyk Maciej Maleńczuk jest ostatnio zaangażowany w spory polityczne i antyrządowe protesty. Pojawił się m.in. na demonstracji Komitetu Obrony Demokracji 17 grudnia na Rynku Głównym w Krakowie. W tym czasie pikietowali także działacze Fundacji Pro - Prawo do życia. Maleńczuk zaatakował i uderzył w twarz jednego z jej uczestników, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem policji. 

W związku z tym zdarzeniem prawnicy Ordo Iuris skierowali do krakowskiego Sadu prywatny akt oskarżenia w imieniu pokrzywdzonego działacza pro-life, który podczas pikiety antyaborcyjnej został zaatakowany przez Maleńczuka. Sprawa dotyczy także jego wypowiedzi publicznych. 

Prawnicy znanego w Polsce instytutu zajmującego się m.in. problemami naruszania ładu społecznego uznali, że Maciej Maleńczuk zasługuje na karę więzienia, ponieważ dokonał napadu na uczestnika zgromadzenia, a następnie publiczne chełpił się tym czynem i zachęcał do agresji. Na dodatek przed tym incydentem dokonał wpisów na portalu społecznościowym, które były naruszeniem nietykalności cielesnej pokrzywdzonego. 

Echa krakowskiego zdarzenia odbiły się także w Jodłowej, w której Maleńczuk mieszka. W ostatnim czasie, podczas koncertu charytatywnego na którym zagrał w tej miejscowości, spotkał się z protestem. Na zewnątrz budynku pikietowali przeciwnicy jego zachowań, w tym również krakowski wolontariusz pro-life. Więcej: Koncert w Jodłowej z protestem w tle.

Sam artysta w czasie imprezy powiedział, że wysłano do nich kelnera z herbatą i ciastkami, bo "w końcu jesteśmy u siebie" i dodał, że nie jest to ugoda z jego strony, ponieważ są to "jacyś zindoktrynowani młodzi ludzie".

Źródło: Telewizja Republika oraz Dębica.tv, własne

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 2815 razy
Odsłon artykułów:
17585591

Odwiedza nas 459 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…