środa, 08 marzec 2017 08:52

Włamywacze do plebanii znów złapani

Napisał

Włamywacze do plebanii znowu w rękach tarnowskich policjantów. Tarnowska Policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego.

Włamywacze do plebanii znowu znaleźli się w rękach tarnowskich policjantów. 

Kradzieże z włamaniem udowodnili tarnowscy policjanci trzem mężczyznom - mieszkańcom województwa świętokrzyskiego. W całości odzyskano utracone mienie warte ponad 30 tysięcy złotych, a zatrzymani trafili do aresztu na trzy miesiące.

Sprawcy włamań to trzech mieszkańców województwa świętokrzyskiego w wieku od 26-36 lat. Włamali się do budynków plebanii w Ochotnicy Górnej oraz Ciężkowicach. Ich łupem padły przedmioty elektroniczne (tablet, laptop, aparat fotograficzny) oraz gotówka w różnych walutach; polskiej oraz obcej wartości ponad 30 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani przez świętokrzyskich policjantów w drodze powrotnej do miejsca zamieszkania, a następnie przekazani policjantom Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Przy zatrzymanych zabezpieczono w całości utracone przedmioty oraz gotówkę pochodzące z włamań. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem do dwóch plebanii tj. o przestępstwo zawarte w artykule 279 kk. Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która po przeprowadzonej analizie materiału dowodowego, skierowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Tarnowski sąd po ocenie dowodów przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Postępowanie w sprawie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Do podobnych kradzieży dochodziło kilkanaście miesięcy temu. Więcej: Złodzieje na plebaniach staną przed sądem.

Tarnowska Policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego

Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie prowadzi czynności w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce w Tarnowie na ul. Lwowskiej.

W dniu 3 marca 2017 roku około godziny 9:45 na ul. Lwowskiej w Tarnowie na wysokości sklepu Biedronka na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszego przez autobus komunikacji miejskiej.

Osoby będące świadkami tej sytuacji proszone są o kontakt pod numer tel. 14 628-1348 lub Dyżurnym KMP w Tarnowie pod numer alarmowy 997 lub 112.

Foto, info: KMP Tarnów

Czytany 3135 razy
Odsłon artykułów:
17595356

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…