piątek, 18 styczeń 2019 11:31

Zdewastował dom i groził nożem

Napisał

Groził nożem, okradł z pieniędzy, zdewastował dom i wypił perfumy. Wszystko to miało miejsce koło Tuchowa.

Na długo zapamięta obywatel Ukrainy pobyt swojego znajomego w zajmowanym przez siebie domu, w gminie Tuchów. Końcem grudnia mężczyzna wyjeżdżał na święta w rodzinne strony i powierzył opiekę nad domem 23-letniemu rodakowi nie przypuszczając, że podjął jedną z gorszych, życiowych decyzji. To co zastał po powrocie przeszło jego najśmielsze wyobrażenia.

Kiedy tylko przekroczył próg domu, dopadł go przykry zapach. Zobaczył też porozrzucane wszędzie puste butelki po alkoholu. Cała podłoga usłana była skotłowanymi ubraniami i przedmiotami wyrzuconymi z szafek. Spalony sterownik pieca, powyrywane krany, wyłamywane drzwiczki mebli, woda na podłodze i ślady „przedawkowania“ alkoholu - to tylko niektóre efekty „opieki“ znajomego nad domem. Cały budynek wyglądał jak po przejściu tornada.Okazało się, że 23-latek ukradł mu też kilkaset złotych pozostawionych w domu, opróżnił zawartość barku, wypił jego ...perfumy, a dniu powrotu gospodarza spał nietrzeźwy w najlepsze , w jego łóżku, przytulając się do ...elektrycznego piecyka.

Zdenerwowany mężczyzna obudził eks -znajomego i powiedział co sądzi o jego zachowaniu, po czym wyszedł na zewnątrz ochłonąć. Nie spodziewał się, że to jeszcze nie koniec "atrakcji" jakie zgotował mu opiekun domu. Rozwścieczony 23-latek chwycił za nóż i grożąc śmiercią ruszył za pokrzywdzonym. Na szczęście pomogli mu w opresji, obecni przed domem mężczyźni. Agresor został obezwładniony i trafił w ręce wezwanych na miejsce policjantów z Tuchowa.

Na drugi dzień, kiedy tylko „doszedł do siebie" usłyszał zarzuty kradzieży, zniszczenia mienia i kierowania gróźb karalnych, do których się przyznał. Policjanci oddali 23-latka pod opiekę strażników granicznych. Ukrainiec powrócił do swojego kraju.

Info: KMP w Tarnowie

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 1916 razy
Odsłon artykułów:
17595325

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…