poniedziałek, 27 maj 2019 20:57

Z promilami za kierownicą

Napisał

Mimo licznych apeli i próśb ze strony policji i innych organizacji zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach, niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają życie swoje i innych wsiadając za kółko po alkoholu.

Podczas minionego weekendu i poprzedzające go dni, tarnowscy policjanci uniemożliwili jazdę 26 pijanym kierowcom. Niechlubnym rekordzistą stał się zatrzymany wczoraj wieczorem w Tuchowie 48-latek, który prosto z baru bez żadnych oporów wsiadł za kółko mazdy i odjechał, mając blisko cztery promile w organizmie.

Jeszcze bardziej bulwersujące zajście ujawnili wczoraj policjanci z Żabna, kiedy pojawili się w miejscu kolizji drogowej na ul. Tarnowskiej. Młoda mama tak uczciła swoje święto, że wsiadła za „kółko” z trzema promilami. Nieodpowiedzialna kobieta wiozła swoje pociechy w wieku trzy oraz pięć lat. Na domiar złego żadne z maluchów nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jakby tego było mało, uszkodziła samochód mężczyzny próbującego z inną kierującą zatrzymać nieodpowiedzialną matkę.

Również wczoraj jeden z dzielnicowych komisariatu Tarnów-Zachód zauważył w Mościcach dwóch rowerzystów, których tor jazdy mocno odbiegał od normy. Badanie 24 i 31-latka pokazało, że mieli trzy i dwa promile alkoholu.

Wszystkie zatrzymane osoby czekają sprawy w sądach. Kierowcy samochodów utracili prawa jazdy i muszą się liczyć z zakazami prowadzenia samochodów, a także wysokimi grzywnami.

Info: KMP w Tarnowie

Czytany 1111 razy
Odsłon artykułów:
17518056

Odwiedza nas 242 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…