Profilaktycy tarnowskiej komendy miejskiej prowadzą szkolenia, podczas których przekazują istotne informacje dla osób na co dzień pracujących z młodzieżą.
W powiecie tarnowskim już od minionego weekendu na stokach pojawili się policjanci, którzy będą pilnować porządku pod kątem stosowania się do zasad bezpieczeństwa określonego w kodeksie FIS (dekalog narciarza).