piątek, 25 maj 2018 10:15

Objazd przez Żurową, Ryglice, Joniny i Swoszową

Napisała

W związku z remontem mostu na drodze powiatowej w Ołpinach zorganizowany został objazd przez Żurową, Ryglice, Joniny, Swoszową.

Powiat Tarnowski - Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z/s w Zgłobicach rozpoczął realizację zadania pn. „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1387K Siepietnica – Lubaszowa w miejscowości Ołpiny”. Prace wykonuje firma z Krynicy - Zdroju za kwotę ponad 2,4 mln zł brutto.

Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z siedzibą w Zgłobicach informuje, że od poniedziałku 28 maja w miejscu prowadzenia prac w Ołpinach gm. Szerzyny zostanie zamknięta droga powiatowa. Objazd z Olszyn do Szerzyn prowadzony będzie drogą powiatową 1357K Ołpiny - Żurowa - Ryglice, następnie drogą powiatową 1385K do Jonin i drogą 1384K przez Swoszową do Szerzyn.

Planowany termin przywrócenia ruchu na drodze to listopad 2018 roku.

- Na południu powiatu, które było zapóźnione pod względem infrastruktury, udało się nam zrealizować potężne jak na powiat zadania. Przypomnę tylko te najważniejsze: kosztem prawie 5 mln zł likwidacja usuwiska w Jastrzębiej, most na rzece Biała w Pławnej, budowa wcześniej mostu w Kąśnej Dolnej, kompletny remont i modernizacja drogi w kierunku Jastrzębiej, remonty dróg z tzw. powodziówek, odbudowa dróg w gminach Rzepiennik Strzyżewski, Szerzyny i Ryglice. W tym roku planujemy przebudowę mostu w Ołpinach usytuowanego w trudnym miejscu. Dość powiedzieć, że droga powiatowa usytuowana na nasypie i ostrym zakręcie krzyżuje się tam z drogami gminnymi. Z tego powodu projektanci mieli trudne zadanie by zaprojektować przeprawę optymalną, zgodnie z przepisami. To się udało i są także pieniądze na ten cel, co oznacza, że w tym roku ten most będzie gotowy - mówi wicestarosta tarnowski Zbigniew Karciński. (Wypowiedź z marca 2018 :powiat.okay.pl / Super Galicja).

Info: PZD w Tarnowie, Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytaj także: Powiat tarnowski z nowym budżetemPlan zabaw, most i chodnik

Czytany 3515 razy
Odsłon artykułów:
17458351

Odwiedza nas 806 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…