piątek, 27 lipiec 2018 16:30

Promesy na drogi gminne

Napisał

Kolejne rządowe środki zostały przekazane dla małopolskich samorządów w celu usunięcia skutków klęsk żywiołowych na drogach. 

Uroczyste wręczenie promes dokonał wicewojewoda małopolski Józef Gawron w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. Tam właśnie wicewojewoda spotkał się z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego z obszaru powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, proszowickiego i tarnowskiego. Przekazał im promesy o wartości 12,36 mln zł.

"Dziś w sposób szczególny możemy doświadczyć, jak duże znaczenie mają promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Przekonują nas o tym choćby ostatnie obfite opady deszczu i szkody, które wskutek nich powstały. Na szczęście, jak widzimy Małopolska systematycznie otrzymuje wsparcie w takich sytuacjach. To już kolejna w tym roku transza promes, którą dla Małopolan, na ręce włodarzy gmin i powiatów, przekazał minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński" – powiedział wicewojewoda Józef Gawron.

Promesy w powiecie tarnowskim otrzymała gmina Tuchów na remont ulicy Wróblewskiego w Tuchowie (140 tys. zł) oraz gmina Ryglice na remont drogi do Dębcok w Lubczy, drogi na Czarną Wieś w Lubczy, ul. Sportowej w Zalasowej, ul. Mickiewicza w Ryglicach, drogi na Podlesie w Bistuszowej (2,45 mln zł).

Info: MUW w Krakowie

 

Czytany 2271 razy
Odsłon artykułów:
17370534

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…