IV Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego

W Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbyła się uroczysta gala z okazji IV Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego, która zorganizowana została przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie i samorząd gminy Żabno. Była okazją do podziękowań za dla tych, którzy w naszym powiecie pomagają innym ludziom za wykazywaną cierpliwość i wielkie serce.

Gala połączona była z konferencją ks. dr hab. Jana Bartoszka - dyrektora radia RDN Małopolska i Nowy Sącz „Wyzwania formacji pracowników socjalnych” oraz dyrektora Wydziału Polityki Społecznej MUW w Krakowie Jacka Kowalczyka „Wyzwania pomocy społecznej w dobie epidemii, kryzysu uchodźczego i energetycznego”.

- Pracownicy socjalni wykonują naprawdę bardzo odpowiedzialną pracę, w której trzeba się wykazać wielką empatią, zrozumieniem, ale również wielką cierpliwością. Dziś jest odpowiedni dzień do tego, aby wyrazić szacunek i uznanie dla ich pracy – powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz.

Dla nas to bardzo ważne święto - chcemy uhonorować te wszystkie osoby, które świadczą pomoc w terenie, świadczą pomoc psychologiczną, prawną i taką dosłowną materialną - powiedziała Marta Herduś, burmistrz Żabna.

Poseł na Sejm RP Urszula Rusecka odczytała list od minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg. Podziękowania pracownikom socjalnym składali też obecni na uroczystości posłowie Anna Pieczarka i Wiesław Krajewski, wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, wicestarosta Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Irena Kusion, radni powiatowi Grażyna Karaś i Krzysztof Płaczek.

Podczas spotkania zostały wręczone symboliczne statueteki przedstawicielom wszystkich ośrodków niesienia pomocy w powiecie tarnowskim.

Wydarzenie uświetnił zespół szkolno - parafilny "EWENEMENT" z Niedomic.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Odsłon artykułów:
17273322

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…