Małopolska nagroda Veritatis Splendor dla wybitnych działaczy społecznych

W Filharmonii Krakowskiej odbyła się szósta ceremonia wręczenia Nagrody Veritatis Splendor, przyznawanej przez Samorząd Województwa Małopolskiego w uznaniu za działania na rzecz społeczności i upamiętnienie dziedzictwa św. Jana Pawła II.

Podczas uroczystej gali w Filharmonii Krakowskiej przyznano Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego im. św. Jana Pawła II Veritatis Splendor. Tegorocznymi laureatami zostały Fundacja „Pomnik – Hospicjum Miastu Oświęcim”, Fundacja „Kromka Chleba” z Tarnowa oraz Arcybractwo Miłosierdzia pw. Bogurodzicy NMP Bolesnej, uhonorowane za swój wkład w działalność charytatywną i społeczną.

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski, w obecności licznych gości, w tym abp. Marka Jędraszewskiego, wicemarszałka Łukasza Smółki i innych członków samorządu, podkreślił znaczenie nagrody jako symbolu nauki Papieża Polaka. Podziękował laureatom za ich bezinteresowne działania na rzecz potrzebujących i realizację idei miłosierdzia.

Wyróżnienia przyznano za zaangażowanie w opiekę hospicyjną, pomoc ludziom w trudnych sytuacjach życiowych oraz wsparcie dla ubogiej młodzieży. Ceremonia podkreśliła rolę nagrody w promowaniu dialogu i budowania pozytywnych relacji społecznych, inspirowanych nauczaniem św. Jana Pawła II.

Odsłon artykułów:
17273273

Odwiedza nas 403 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…