Uroczyste obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych w Zabawie

W Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie odbyły się obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, z udziałem minister Andrzej Adamczyk oraz przedstawicieli władz lokalnych i wojewódzkich.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych odbyły się w Zabawie pod hasłem "Pamiętaj. Wspieraj. Działaj". Rozpoczęły się od wypominków za zmarłych w wypadkach drogowych, a także programu muzycznego "Przejście… przez ból". Po mszy św. w sanktuarium zasadzono Drzewo Pamięci, upamiętniające ofiary wypadków drogowych.

W ramach czterodniowych obchodów odbyły się warsztaty psychologiczne dla poszkodowanych w wypadkach drogowych, spektakl "Tajemnica śmierci" i warsztaty edukacyjne dla młodzieży. Wicemarszałek małopolski Łukasz Smółka wyraził wdzięczność za działania Centrum Leczenia Traumy w Zabawie.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, ustanowiony przez ONZ, obchodzony jest od 2005 roku. W Polsce główne uroczystości odbywają się w Zabawie przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych "Przejście". Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych podkreśla znaczenie odpowiedzialnego zachowania na drodze.

Uroczystości były również okazją do prezentacji modernizacji pomnika "Przejście", na którym umieszczono tabliczki z nazwiskami ofiar wypadków, dzięki wsparciu parlamentarzystów Fryderyka Kapinosa i Józefy Szczurek-Żelazko.

Odsłon artykułów:
17463217

Odwiedza nas 410 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…