Jest droga, będzie kładka?

Z pieniędzy od wojewody małopolskiego, przyznanych gminie Zakliczyn na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, wyremontowany został prawie 1,1 km odcinek drogi gminnej w Wesołowie prowadzącej na stary most oraz w kierunku ścieżki rowerowej EuroVelo. Inwestycja ta otwiera drogę do wybudowania kładki nad Dunajcem, która umożliwiałaby ruch pieszych i rowerzystów w kierunku Melsztyna.

Koszt położenia nowej nawierzchni asfaltowej, wykonania zjazdów do dróg wewnętrznych oraz poboczy to 957 tys. zł. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 761 tys. zł.

Odnowienie drogi w Wesołowie umożliwi rozpoczęcie prac przygotowawczych w celu wybudowania kładki nad Dunajcem dla pieszych i rowerzystów w kierunku drogi wojewódzkiej nr 980 oraz zamku w Melsztynie. – Kładka powstanie w miejscu dawnego mostu. Na razie zlecimy opracowanie dokumentacji projektowej – zapowiada burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. – Obliczamy, że wykonanie projektu technicznego będzie kosztowało około 400 tys. zł, natomiast całe zadanie około 10 mln zł. Będziemy starać się o środki zewnętrzne.

Warto dodać, że trwa procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy innej inwestycji w Wesołowie - budowy chodnika przy drodze powiatowej od skrzyżowania z ul. Grabina w Zakliczynie do skrzyżowania z drogą gminną przy sklepie w tej miejscowości. Chodzi o odcinek ok. 800 metrów. Powiat tarnowski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymał na to zadanie 1,8 mln zł.

Odsłon artykułów:
17598193

Odwiedza nas 349 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…