Uroczyste poświęcenie nowych organów w WSD w Tarnowie

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie stało się miejscem niecodziennej uroczystości - poświęcenia nowego instrumentu organowego, który odtąd będzie służył w kaplicy seminaryjnej.

Jak informuje Informuje portal diecezji tarnowskiej diezcezja.tarnow.pl, 27 listopada, Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie świętowało poświęcenie nowych organów. Uroczystą Mszą Świętą przewodniczył Ks. Bp Andrzej Jeż, podczas której odbył się obrzęd poświęcenia instrumentu. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół WSD, w tym Ks. infułat Adam Kokoszka i Ks. Sylwester Brzeźny.

Nowy instrument organowy, posiadający 17 głosów, jest owocem ofiarności członków Towarzystwa Przyjaciół WSD. Ks. dr Jacek Soprych, Rektor Seminarium, podkreślił, że są to czwarte organy w 200-letniej historii seminarium, na który kaplica czekała przez dwadzieścia lat. Projekt koordynował Ks. dr Grzegorz Piekarz.

Podczas homilii, Ks. Bp Andrzej Jeż zwrócił uwagę na znaczenie muzyki liturgicznej w życiu duchowym, zachęcając kleryków do rozwijania wrażliwości na piękno liturgii. Podkreślił również wagę przekazywania tej wrażliwości w przyszłych parafiach.

Uroczystość uświetnił koncert organowy wybitnego kompozytora i organisty, prof. Henryka Jana Botora, który zaprezentował bogactwo brzmień nowego instrumentu. To wyjątkowe wydarzenie stanowiło nie tylko moment kulturowego, ale przede wszystkim duchowego wzbogacenia dla społeczności seminaryjnej.

Odsłon artykułów:
17268321

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…